Zamknij
REKLAMA

Marszałek województwa kupi aparaty do testów na koronawirusa dla szpitala w Kaliszu

09:58, 19.03.2020 | S.P
REKLAMA
Skomentuj

Samorząd województwa wielkopolskiego przeznaczy na wsparcie szpitali w Wielkopolsce 25 mln zł. Zakupi również aparaty do testów na obecność COVID-19. Dzięki temu próbki nie będą musiały być dowożone do szpitala zakaźnego w Poznaniu, co znacząco wydłuża proces diagnostyczny.

Oczywiście ma to związek z zagrożeniem epidemicznym i trudnymi warunkami panującymi w szpitalach. Zarząd Województwa Wielkopolskiego dokona zmian Programu w zakresie niezbędnym do skutecznej walki z koronawirusem. Szacujemy, że w tej chwili będziemy mogli przeznaczyć na ten cel ok. 25 mln złotych - oświadczył marszałek woj. wielkopolskiego Marek Woźniak.

Są w stałym kontakcie z Komisją Europejską w Brukseli i Ministerstwem Rozwoju w Warszawie, które dają zielone światło na dokonanie daleko idących zmian w regionalnych programach operacyjnych.

Dodatkowo zakupią sprzęt dla swoich jednostek ochrony zdrowia. Kupią urządzenia do dekontaminacji (odkażania karetek) wraz z wyposażeniem dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu.

Sfinansują również zakup dwóch aparatów do testów na obecność COVID-19 (tj. 2 analizatorów genetycznych i 2 komór laminarnych) dla wojewódzkich szpitali w Kaliszu i Koninie. Dzięki temu próbki nie będą musiały być dowożone do szpitala zakaźnego w Poznaniu, co znacząco wydłuża proces diagnostyczny. Diagnozę będzie można postawić na miejscu, w szpitalnych laboratoriach tych naszych dwóch szpitali.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

pis....da?Zabierze!pis....da?Zabierze!

1 1

Czemu marszałek ,a nie wojewoda? Przecież chwali się ze ma pieniędzy w brut ? Cudowne państwo pisokomunistów znowu zaspało. Że wirus jest i do nas przyjdzie wiedzieli od dawna. Myślenie nie jest ich mocną stroną. Chyba ,że zostawiają kasę na wybory. Tylko czy znowu ciemny lud to kupi? 19:39, 24.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone