Zamknij

KROTOSZYN. Pożar mieszkania w bloku. Jedna osoba w szpitalu

. 11:16, 22.01.2026
Skomentuj KROTOSZYN. Pożar mieszkania w bloku. Jedna osoba w szpitalu

 

We wtorek, 20 stycznia, doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym na osiedlu Sikorskiego w Krotoszynie. Pożar wybuchł na pierwszym piętrze. Mieszkaniec samodzielnie opuścił lokal, ale na skutek poniesionych obrażeń trafił do szpitala.

Zgłoszenie do stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 19.27. Po dotarciu na miejsce ustalono, że pali się wyposażenie mieszkania na pierwszym piętrze, na klatce schodowej panuje duże zadymienie, które utrudniało ewakuację osób z wyższych kondygnacji.

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego wyposażeni w linie wężową weszli do palącego się lokalu, gdzie podali jeden prąd gaśniczy w natarciu na palące się wyposażenie mieszkania, doprowadzając do lokalizacji pożaru. Mieszkańców z wyższych kondygnacji ewakuowano przy wykorzystaniu kaptura ewakuacyjnego na zewnątrz, gdzie w pneumatycznym namiocie znaleźli tymczasowe schronienie.

Ewakuowały się łącznie 23 osoby, w tym 15 osób z udziałem strażaków. Jedna osoba z mieszkania, w którym doszło do pożaru została zabrana do szpitala. Po przewietrzeniu i sprawdzeniu wszystkich mieszkań urządzeniami pomiarowymi mieszkańcy wrócili do swoich lokali.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie, trzy zastępy z OSP Krotoszyn, oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Zduny i OSP Koźmin Wielkopolski. Działania straży pożarnej trwały 3 godziny.

* * *

Wielkopolscy strażacy odnotowują duży wzrost pożarów mieszkań i domów. Do 20 stycznia br. strażacy interweniowali już w 275 pożarach - to o 40 pożarów więcej niż w zeszłym roku. Co najczęściej się pali w naszych domach od początku tego roku? Aż 186 interwencji dotyczy palących się kominów. W wyniku zdarzeń w obiektach mieszkalnych 7 osób zostało poszkodowanych, a 2 straciły życie.

Okres grzewczy to także zwiększone ryzyko zatrucia się czadem (tlenkiem węgla). Od początku roku w Wielkopolsce "cichy zabójca" podtruł 14 osób - to 2 razy więcej niż w zeszłym roku o tożsamej porze.

 

 

 

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu rzeczkrotoszynska.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas sekretariat@rzeczkrotoszynska.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%