Zamknij
REKLAMA

KOBYLIN. W gminie powstają nowe chodniki

17:56, 24.03.2020 | Z.L
REKLAMA
Skomentuj

W Starymgrodzie i przy krajówce – w tych miejscach mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowymi przejściami. A wszystko dzięki chęci współpracy gminy z zarządcami tych odcinków dróg.

Remont chodnika w Starym Kobylinie już ruszył. Jak podkreślają władze gminy, przebudowa jest efektem współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu. Ponadto Kobylin nie poniesie żadnych kosztów za remont. Naprawiany chodnik ciągnie się wzdłuż drogi krajowej nr 36. Remontu wymagał już od dawna ze względu na wiele ubytków. Na ten moment przy chodniku kładzione są nowe nabrzeża.

Z kolei w Starymgrodzie trwają już prace rozbiórkowe. Nawierzchnię, która już była tam położona, rozbierają w ramach prac społecznych sami mieszkańcy. Prace, jak podreśla burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński, są kontynuacją działań z zeszłego roku, kiedy to udało się częściowo zbudować nowy chodnik. Remont przebiega we współpracy ze starostwem krotoszyńskim. - Jestem zadowolony, że ta współpraca z powiatem układa nam się dobrze i możemy wspólnie realizować zadania dla dobra naszych mieszkańców - komentuje T. Lesiński. Jak podkreśla, do zadań gm. Kobylin należał zakup kostki brukowej. Powiat ma zająć się przeprowadzeniem prac.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MaskaraaMaskaraa

0 0

No tak ... a może ktoś zainteresuje się jak pracują przy zakładaniu chodników ? 21:20, 25.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone