Zamknij
REKLAMA

Kobylinianie dostaną za darmo maseczki ochronne

14:29, 25.03.2020 | Z.L
REKLAMA
Skomentuj

Jest to pierwsza tego typu akcja w powiecie krotoszyńskim. Wszyscy mieszkańcy gminy Kobylin wkrótce znajdą w swoich skrzynkach ochronne maseczki. Będą je roznosili strażacy i sołtysi.

Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński apeluje, aby w czasie epidemii koronawirusa szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Ponadto przypomina, że w miejscach publicznych powinno się zasłaniać twarz – chociażby szalikiem. 
Aby zatroszczyć się o kobylinian, gmina przygotowała bawełniane maseczki ochronne. Jak informuje burmistrz, nie mają one atestów. Mogą być używane wielokrotnie. Jednak po każdym założeniu trzeba je wyprać i wyprasować. – Pamiętajmy, że profesjonalne maseczki z atestami dedykowane są jedynie chorym oraz personelowi medycznemu – wyjaśnia włodarz Kobylina. Apeluje przy tym, aby przestrzegać pozostałych zasad higieny takich, jak regularne mycie rąk i stosowanie środków antybakteryjnych. – Mamy świadomość, jak ważna jest prewencja – komentuje T. Lesiński. 
Maseczki dla mieszkańców gm. Kobylin będą dostarczane do wszystkich domów przez strażaków ochotników, sołtysów i pracowników sanepidu. Można będzie znaleźć je w skrzynkach pocztowych.
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MartitaMartita

0 0

Brawo! 23:49, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone