Zamknij
REKLAMA

Na Orlenie płyny dezynfekujące natychmiast zniknęły z półek

11:48, 26.03.2020 | Z.L
REKLAMA
Skomentuj

Państwowa spółka mająca sieć stacji paliw w całym kraju zaangażowała się w walkę z epidemią koronawirusa. Wyprodukowała więc płyny antybakteryjne, których bardzo szybko zabrakło.  

Polski Koncern Naftowy Orlen wyprodukował już 2 serie płynów. Trafiły do każdej stacji na terenie Polski. Klienci mogli kupić 5-litrowe butelki wyprodukowanego w zakładzie w Jedliczu. W drugiej linii dostępne były też środki o objętości 1 l.
Zakład w Jedliczu, gdzie je wyprodukowano, na co dzień zajmuje się produkcją płynów do spryskiwaczy, smarów czy olejów przemysłowych. Jednak 12 marca spółka rozpoczęła wytwarzać płyn antybakteryjny, aby ograniczyć rozprzestrzeniającego się koronawirusa. W ciągu zaledwie paru dni uruchomiono nawet kolejną linię produkcyjną. 
Płyn wyprodukowany przez Orlen na terenie całej Polski spotkał się z zainteresowaniem klientów. 
Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak sytuacja przedstawia się na terenie Krotoszyna. Działają u nas dwie stacje Orlenu - przy ul. Koźmińskiej i Chwaliszewskiej. Okazuje się, że płyny natychmiast poznikały tam z półek. – Mieliśmy już dwie dostawy. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy dokładnie będzie następna – opowiada jedna z pracownic Orlenu przy ul. Koźmińskiej.
Na drugiej krotoszyńskiej stacji sprawy mają się podobnie. – Jak na razie mieliśmy jedną dostawę płynów w 5-litrowych butelkach. Następna czeka nas prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu – informuje nas 26 marca pracownik stacji przy ul. Chwaliszewskiej. 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© rzeczkrotoszynska.pl | Prawa zastrzeżone