Zamknij
REKLAMA

Zakaz wstępu na cmentarz. Można wejść na jego teren tylko podczas pogrzebu

10:27, 06.04.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Na cmentarzu przemieszczać mogą się tylko uczestnicy ceremonii pogrzebowej, w tym obsługa cmentarza i zakładów pogrzebowych – informuje ks. Aleksander Gendera, administrator cmentarza parafialnego.

Natomiast zakazane jest przemieszczenie się po cmentarzu osób (też indywidualnie) w celu odwiedzenia miejsca pochówku zmarłych.
W praktyce wejście na cmentarz jest dozwolone jedynie w trakcie ceremonii pogrzebowej i czynności typowo związanych z wykonywaniem zawodu, np. w celu rozbiórki pomnika przed pogrzebem.

W dniu 5 kwietnia o godz. 19.01 otrzymałem wiadomość e-mail z linkiem do artykułu, który neguje powyższe wnioski. Prawo interpretuje się dosłownie, albo wyjaśnia innymi przepisami (których w sprawie cmentarzu nie ma). Czyli w świetle prawa powyższe wnioski są poprawne – napisał w komunikacie na stronie bazyliki pw. św. Jana Chrzciciela.

Ks. proboszcz parafii farnej i zarządca nekropolii przy ul. Raszkowskiej w Krotoszynie uważa, że odwiedziny na cmentarzu poza wskazanymi wyżej przypadkami, są zabroniono. Wnioski takie wysuwa stąd, że jest duża skala zagrożenia zakażeniami koronawirusem w powiecie krotoszyńskim a poza tym zaobserwował  brak zachowania zasad prewencji epidemiologicznej w minioną sobotę 4.04.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


JanJan

5 8

I bardzo dobrze ze zamkniety 11:30, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KedlawKedlaw

1 6

Powinni wszystkich tam zamknac! 20:52, 06.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OloOlo

1 0

Owszem zamkna ale burmistrza,staroste,dyrektora szpitala,bo dotej pory nic niezrobili,gdzie sa maseczki dla mieszkancuw ? Dopiero dzisiaj stanol namiot w szpitalu? Powinien miesiac temu juz stac. Nikt niezadbal o personel szpitalny,wedlug rzadzacych musieliby sobie sami kupowac sprzed ochronych, 22:10, 06.04.2020


rysrys

0 0

czyzby umarli byli zarazeni koronawirusem 17:10, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA