Zamknij
REKLAMA

Szczyt zachorowań w maju, czerwcu. Jak to pogodzić z parciem PiS do wyborów?

17:29, 06.04.2020 | rbk, red.
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Szef rządu podczas poniedziałkowego posiedzenia Sejmu przedstawił informację na temat sytuacji epidemiologicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce.

Podkreślał, że rząd robi wszystko, co służy ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. W tym kontekście wskazał na sytuację w Europie Zachodniej, gdzie przyrosty zachorowań są bardzo szybkie. Jak dodał powodują one, że nieuzasadniony optymizm nie jest właściwym podejściem. Ocenił, że jeśli nadal będziemy podchodzili z żelazną dyscypliną do przestrzegania ograniczeń, to "jestem przekonany, że będziemy w stanie poradzić sobie lepiej niż wiele innych krajów z pandemią koronawirusa".

- Spodziewamy się że szczyt zachorowań jest przed nami - gdzieś w maju, czerwcu. Chcemy do tego czasu ograniczyć liczbę zachorowań, a w szczególności wypłaszczać krzywą zachorowań - oświadczył premier.

W tym kontekście szef rządu podkreślił, że sprzęt ochrony osobistej jest bardzo ważnym aspektem walki z koronawirusem. "Dzisiaj mamy tego sprzętu cały czas jeszcze za mało, ale staramy się pozyskać go ze wszystkich kierunków świata i staramy się odtworzyć produkcję krajową" - powiedział.

Premier poinformował też, że obecnie przeprowadzanych jest dziennie ok. 6-7 tys. testów na obecność koronawirusa. Za parę dni - jak dodał powołując się na ekspertów - będzie to 8-9 tys. testów.

W obliczu słów premiera trudno zaakceptować i zrozumieć nieprzejednane stanowisko Jarosława Kaczyńskiego, aby wybory prezydenckie organizować w maju. Maj i czerwiec będą - jak mówi Morawiecki - dwoma najbardziej dramatycznymi pod względem ilości zachorowań i zgonów miesiącami. I w niczym nie umniejsza tego zagrożenia fakt, że miałyby się odbywać w formie korespondencyjnej.   

 

 

 

 

 

 

(rbk, red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

POLSKIE PIEKŁOPOLSKIE PIEKŁO

9 2

Szeregowi, lokalni działacze PIS w większości też strasznie bronią majowego terminu, więc zapewne oni obsadzą komisje wyborcze, bo nie wyobrażam sobie racjonalnie myślącego człowieka który będzie się tam pchać.
Żal mi tylko tych urzędników w gminach którzy z urzędu będą musieli obsłużyć te komisje 20:59, 06.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

szymoszymo

1 1

Wybory muszą robić jak najszybciej zanim naród zorientuje się ,że majątek państwa jest rozkradziony i rozdany.Jak dojdzie do buntów -a 50 % ludzi ma zostać bez pracy i środków do życia -to stłumi je wojsko i policja na rozkaz wodza,który będzie miał pełnię władzy.Duda jest potrzebny do tego by nie sprzeciwić się nastaniu dyktatury szaleńca. 10:26, 07.04.2020


jmjm

5 5

Chcą wcisnąć tego osła Dupę na siłę. Won z nim! 00:09, 07.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JanJan

1 1

Moze ty na ochotnika 06:50, 07.04.2020