Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Mieszkańcy chcą dezynfekcji osiedla Tysiąclecia. Magistrat podjął działania

16.28, 14.04.2020 Z.L Aktualizacja: 21.08, 18.04.2020
Skomentuj
REKLAMA

W blokach przy ul. Tysiąclecia w Koźminie przebywają osoby w izolacji domowej, w tym z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa. Wielu mieszkańców zastanawia się, co z dezynfekcją wspólnych klatek schodowych.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się dzisiaj, czyli 14 kwietnia, ze Spółdzielnią Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową. Tamtejszych pracowników zapytaliśmy, do kogo zwrócić się ze sprawą odkażenia klatek schodowych w poszczególnych blokach. – Decyzję może podjąć wyłącznie sanepid. My nie wiemy nawet, jakie środki są konieczne do dezynfekcji – odpowiedziała nam pracownica spółdzielni.

Zwróciliśmy się więc do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie. – O dezynfekcji osiedla musi zadecydować Urząd Miasta i Gminy w Koźminie – odpowiedzieli nam pracownicy działu epidemiologii, zaznaczając, że takie zasady ustalono podczas wideokonferencji z wojewodą Łukaszem Mikołajczykiem.

Poza tym według informacji z sanepidu mieszkańcy nie mogą przeprowadzać dezynfekcji na własną rękę.

Tego samego dnia skontaktowaliśmy się więc z sekretarz gminy Ireną Maroszek. – Pracownicy spółdzielni mieszkaniowej do tej pory zajmowała się odkażaniem miejsc dostępnych publicznie takimi jak klamki i poręcze – poinformowała nas sekretarz gm. Koźmin.

Według jej wypowiedzi magistrat postanowił jednak zabrać się za dezynfekcję wszystkich klatek schodowych na terenie osiedla. – Na zlecenie gminy zajmą się tym pracownicy Spółdzielni Socjalnej VIVO – wyjaśniła I. Maroszek. Dodała przy tym, że odkażanie poszczególnych klatek schodowych rozpoczęli już dziś o godz. 14.00.

(Z.L)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%