Zamknij
REKLAMA

Śmiecą w parku. Obok kosza leżą butelki, pety i papierki. Kto to posprząta?

13:54, 20.05.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Puste butelki i papiery wokół ławek i koszy to niestety smutny obraz po zeszłym weekendzie. Krotoszyński park został zaśmiecony. Niestety, pieniędzy w budżecie jest mniej, więc będzie rzadziej sprzątane.

Nikt nikogo nie chwycił za rękę, ale wiele wskazuje na to, że za bałaganem stoi młodzież. To ona często przesiaduje w takich miejscach. Piją i jedzą a opróżnione butelki i opakowania wyrzucają obok ławek i koszy.
Waldemar Wujczyk, komendant Straży Miejskiej w Krotoszynie, przyznaje, że to miejsce jest rzadko patrolowane w czasie pandemii. Tłumaczy, że to przez dodatkowe zadania, jakie mają municypalni.

– Więcej czasu przebywamy na targowisku, bo tam się gromadzą ludzie. Zabezpieczamy również urząd, który jest częściowo otwarty. Pilnujemy, by mieszkańcy poruszali się właściwie, bo nie wszystkie pomieszczenia są dostępne – mówi komendant straży miejskiej W. Wujczyk.


Zaśmiecanie miejsca, gdzie jest dużo zieleni, zasmuca szefa strażników. Nie może pojąć dlaczego młodzi ludzie wyrzucają butelki na ziemię, skoro niemal przy każdej ławce jest kosz. Większość jest jednak zapełniona odpadami.

– To jaki problem przejść kilka, kilkanaście metrów dalej i wrzucić odpady do kosza? – pyta retorycznie Wujczyk.

Szef strażników przyznaje, że w budżecie miasta jest mniej pieniędzy z powodu epidemii koronawirusa.

– Samorząd oszczędza na wielu rzeczach. Będzie prawdopodobnie rzadziej sprzątane. Może się więc okazać, że śmieci będą leżały dwa tygodnie - mówi komendant Wujczyk.

Z tego powodu apeluje o to, by nie zaśmiecać miejsc publicznych, a w szczególności parków i skwerów. – Zróbmy to w trosce o wspólne dobro - stwierdził.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

KrotoszyniakKrotoszyniak

4 1

Do sprzątania ulic desygnować 3/4urzędników w dobie koronawirusa widać jak są potrzebni. 05:55, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

X-MenX-Men

3 0

To pytam się do czego są kamery? Jak nie potrafią przypilnowac to po prostu zlikwidować SM jak zrobiło to wiele miast w Polsce 12:36, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrotoszynianinKrotoszynianin

2 0

A gdzie mają wywalać jak wszystkie kosze zapełnione po sam brzeg nie dbacie o takie rzeczy a się dziwicie że syf. Myślenie włączyć proponuje... 13:16, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahaHaha

2 0

Jak zwykle pieniędzy brakuje najlepiej wszystko na pseudo wirusa zgarnąć 🕺 13:24, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

poirytowanapoirytowana

3 0

A gdzie jest lokalna straż miejska? zwłaszcza pod wieczór, kiedy to młodzież najczęściej "urzęduje" w parku? Mieszkam nieopodal więc często widuję grupy 3-8 osobowe zalegające na ławkach w parku z piwkiem i petami - bez maseczek oczywiście i bezczelnie wypuszczających dym na przechodniów. Doświadczyłam dopiero co wczoraj. Medialnie natomiast P Burmistrz raportuje, jak to nasza straż patroluje..... żenada:( 16:46, 22.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JanJan

3 0

Boją się mlodziezy 13:10, 23.05.2020


X-MenX-Men

2 0

O straży miejskiej pisało się wiele i każdy widzi jak oni się zachowują kontrolują to co im pasuje a młodzieży się boją to widać na każdym kroku .
Proponował bym nawet zrobić artykuł w gazecie na temat funkcjonowania naszej straży ale pytając nas zwykłych Krotoszyniaków a nie urzędników 15:00, 23.05.2020


jobjob

4 0

niech sprzątają ci panowie w samochodzie kupionym za nasze i z łokciem wysuniętym za okno i ślepiami łykając slinę podpatrują młode w szkolnym wieku wchodzące w wychodzace do i z galerii 10:34, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA