Zamknij
REKLAMA

Kino w Krotoszynie otwarte od 6 czerwca. Jakie filmy będą wyświetlane?

14:43, 28.05.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kinomanów. Już w sobotę 6 czerwca działalność wznowi Kino 3D Przedwiośnie w Krotoszynie. Maksymalnie może wejść 175 osób.

Krotoszyński Ośrodek Kultury wystartuje z repertuarem filmowym w pierwszym możliwym terminie zniesienia obostrzeń związanych z zamknięciem kin i teatrów.

Wśród pierwszych filmowych propozycji są Disneyowski film animowany "Naprzód", horror "Dziś w lesie nie zaśnie nikt" oraz hiszpański film "Najświętsze serce". – Czekamy tylko na potwierdzenie dystrybutora – powiedział nam 29 maja Robert Sokołowski, kierownik Przedwiośnia.

Obecnie trwają przygotowania do otwarcia kina po ponad dwumiesięcznej przerwie. Nie są jeszcze znane dokładne wytyczne, ale kadra KOK-u nie siedzi z założonymi rękami.

– Czyścimy fotele, przeprowadzamy ozonowanie sali kinowej. Nie możemy się doczekać spotkania z mieszkańcami przed wielkim ekranem.  Już miesiąc temu zamówiliśmy dozowniki – mówi Joanna Jarocka, dyrektorka KOK-u.

Szczegóły dotyczące funkcjonowania naszego kina w nowym rygorze sanitarnym zostaną znane, gdy rząd je poda.

W kinie będzie mogło być zajętych 50 proc. miejsc siedzących. W przypadku Przedwiośnia to 175. Ta informacja ucieszyła KOK. – Początkowo pojawiły się doniesienia, że zajęte będzie mogło być co trzecie miejsce w co drugim rzędzie. Wówczas jednocześnie fotele zajęłoby tylko 60 osób – mówi dyr. Jarocka.

Nie tylko kino ruszy po długiej przerwie. W domu kultury rozpoczną się próby na zajęciach tanecznych, m.in. grupy folklorystycznej Krotoszanie. – Pomału wracamy do normalności. Innej niż przed pandemią, ale normalności – cieszy się szefowa ośrodka kultury.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

piopio

0 0

Wreszcie! 15:24, 31.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA