Zamknij
REKLAMA

Kto dostanie pieniądze na deszczówkę?

18:21, 29.06.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Opublikowana przez nas informacja o programie "Deszczówka" bardzo zainteresowała naszych Czytelników. Pytają, kto i w jaki sposób może ubiegać się o wsparcie.

Jak poinformowaliśmy, urząd marszałkowski przeznaczył na program “Deszczówka” 2 mln zł. Cel to wspieranie gromadzenia wody opadowej w czasie, kiedy susza staje się coraz większym zagrożeniem. Dofinansowanie będzie można otrzymać na zakup zbiornika, jego budowę oraz niezbędne do niej materiały.

Wnioskodawcy mogą się zgłaszać do urzędu marszałkowskiego do 17 lipca br.

Otrzymaliśmy pytanie Czytelniczki, czy dofinansowanie mogą otrzymać osoby prywatne.

Odpowiedział nam Michał Kurek, naczelnik wydziału zajmującego się gospodarką komunalną w krotoszyńskim magistracie. – „Deszczówka” dedykowana jest wyłącznie samorządom. W ramach programu woda opadowa gromadzona będzie przy budynkach publicznych, na przykład szkołach, przedszkolach czy bibliotekach – wyjaśnił. – To tam będą budowane zbiorniki na wodę do podlewania.   

Wnioskujący samorząd może otrzymać nie więcej niż 50 tys. zł dofinansowania.

Wprawdzie urząd marszałkowski nie ma oferty dla osób prywatnych, mogą one jednak skorzystać z podobnego programu Ministerstwa Klimatu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Właściciele domów jednorodzinnych mają szanse na dofinansowanie budowy przydomowych instalacji zatrzymujących wody opadowe lub roztopowe. W ramach programu „Moja Woda” można dostać do 5 tys. zł.

Nabór wniosków ruszy już w lipcu.

Podobnie jak w przypadku „Deszczówki”, kasa przeznaczona będzie na zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zatrzymanie i zagospodarowanie wody opadowej.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA