Zamknij
REKLAMA

Na walkę z pandemią powiat wydał prawie 800 tysięcy złotych

18:09, 01.07.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

O to, jakie działania podjął od początku epidemii zarząd powiatu, aby wesprzeć przedsiębiorców i innych mieszkańców, zapytał starostę krotoszyńskiego Grzegorz Król.

26 czerwca Stanisław Szczotka odpowiedział radnemu z Rozdrażewa na tę interpelację.

W swoim piśmie wspomniał o działaniach, które podejmował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Wymienił m.in. informowanie mieszkańców o stanie epidemiologicznym, organizację kwarantanny dla osób wracających z zagranicy, rozprowadzanie środków bezpieczeństwa i dezynfekcyjnych.

Pomogli mieszkańcom

– Do chwili obecnej Powiatowy Urząd Pracy na różnego rodzaju pomoc dla przedsiębiorców oraz osób zatrudnionych wydał łącznie prawie 23 mln zł. Przełożyło się to na ochronę ponad 2.000 miejsc pracy i ok. 500 jednoosobowych firm – poinformował starosta. Zaznaczył, że PUP otrzymał na to środki z zewnątrz – m.in. z rezerwy ministra finansów i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Włodarz powiatu wspomniał również o funkcjonowaniu służb socjalnych, które koordynował Andrzej Piotrowski, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. – Wstrzymana została działalność zespołu orzekającego o niepełnosprawności, ograniczono wizyty w rodzinach pieczy zastępczej – wymieniał.

Niemało wydatków

Radny Król chciał wiedzieć, jakie koszty poniósł powiat od początku marca do połowy czerwca w związku z pandemią koronawirusa.

Jak poinformował starosta, wydano w sumie 774 tys. 663 zł. Jednostką organizacyjną, która zapłaciła najwięcej, okazał się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. W walkę z pandemią zainwestował w sumie 100 tys. 548 zł.

Na drugim  miejscu znalazło się starostwo z kwotą 487 tys. 215 zł. Trzeci z 87 tys. 563 zł był Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie (gm. Zduny).

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

bobbob

4 0

chyba z wypłata dla rollego i odprawę emerytalną 14:59, 02.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bbbb

1 0

My tez wydalismy duzo pieniedzy na zakupy o 300% wyzsze np. maseczki, rekawiczki i srodki dezynfekujace. Nam nikt nie odda podwyzszonych sztucznie cen. 10:45, 03.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA