Zamknij
REKLAMA

ZDUNY. Po sezonie wyłączać lampy na basenie?

15:40, 07.07.2020 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Przedłuża się stawianie lamp na ul. 1 Maja w Zdunach. Czy jednak oświetlanie terenu basenu przez cały rok jest konieczne?

Termin przeciągnięcia przewodów energetycznych i posadowienia lamp na 1 Maja, postulowany przez radną Ewę Chyłę, został przesunięty na 30 września. Oficjalnie przez epidemię.

– Głównym powodem przedłużenia jest opieszałość instytucji. Energa Operator wysłał 20 kwietnia do wykonawcy pismo ponaglające. Do dziś nie dostał odpowiedzi – wyjaśnił 24 czerwca na sesji rady miasta Miłosz Zwierzyk, kierownik wydziału gospodarki, rolnictwa i rozwoju w zdunowskim Urzędzie Miejskim.

 

Radna poruszyła też sprawę lamp na basenie. – Poza wakacjami basen jest nieużytkowany. Dlaczego więc lampy na tym terenie cały czas świecą? – zapytała Ewa Chyła. Tymczasem zdarzało się, że niektóre inne zdunowskie ulice nie były oświetlone.

W odpowiedzi usłyszała od M. Zwierzyka, że lampy na terenie basenu działają w jednym obwodzie z tymi na ul. Ostrowskiej, przy której znajduje się ten obiekt rekreacyjny.

– A to oznacza, że będą się włączały równocześnie z całym obwodem. Koszt przerobienia systemu, który pozwoli na wyłączenie z niego lamp na basenie, prawdopodobnie nie będzie adekwatny do uzyskanych oszczędności – zaznaczył urzędnik.

 

Radna zasugerowała więc, by urzędnicy dowiedzieli się, ile kosztowałoby odłączenie lamp. – Skoro szukamy oszczędności, to warto sprawdzić, ile zyskamy na nieoświetlaniu tego terenu po sezonie letnim – argumentowała.

Szef wydziału gospodarki zapewnił, że zostanie wykonana analiza “martwych” miejsc, gdzie lampy świecą, choć nie jest to konieczne.

Rocznie gmina Zduny wydaje ok. 300 tys. zł na oświetlenie dróg.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

SwietlikSwietlik

2 2

Jak wandale zniszczą obiekt to się Pani przekona ile wyniosą straty. 16:22, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA