Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Wicepremier Emilewicz w parku wiatrowym

14:54, 30.07.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Jadwiga Emilewicz przed konferencją prasową zjechała z masztu jednego z podkoźmińskich wiatraków. Później mówiła o elektrowniach wiatrowych i ustawie ograniczającej ich rozwój.

Na spotkaniu zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej pojawili się również koźmińscy samorządowcy z burmistrzem Maciejem Bratborskim na czele. 
Zanim rozpoczęła się konferencja w parku wiatrowym, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zjechała na linie ze szczytu turbiny wiatrowej. Ta miała wysokość ponad 100 m.
Jak podkreśliła Emilewicz, obecne przepisy w znacznym stopniu ograniczają powstawanie kolejnych elektrowni wiatrowych. Przypomnijmy, że według wprowadzonej w 2016 r. ustawy odległość wiatraka od zabudowań mieszkalnych musi być przynajmniej 10-krotnie większa niż jego wysokość.
Podczas konferencji minister rozwoju zapowiedziała, że rząd w najbliższym czasie będzie pracować nad zmniejszeniem odległości, dzięki czemu będzie mogło powstawać więcej farm wiatrowych.
Jednocześnie zdaniem J. Emilewicz Polska musi odchodzić od energetyki węglowej.


 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

miłośnik prawdziwychmiłośnik prawdziwych

2 0

Park – teren rekreacyjny, przeważnie z dużą ilością flory, w tym często zadrzewiony. W miastach ma charakter dużego, swobodnie ukształtowanego ogrodu .
Koźmin Wielkoplski ma jeden z najpiękniejszych parków w naszym regionie. Nazywanie dwóch czy trzech wiatraków parkiem to chyba przesada? 18:46, 31.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zorientowanyzorientowany

0 0

tam stawianych jest ok 15 wiatraków. 08:39, 01.08.2020


syndrom turbin wiatrsyndrom turbin wiatr

1 0

mam kilka prostych i zapewne retorycznych pytań: czy Pani Emilewicz zjeżdżała z turbiny będącej w ruchu? czy może ze szczytu turbiny specjalnie wyłączonej z pracy na ten pokaz? co i komu Pani Minister chciała udowodnić tym "wyczynem"? czy wszystkie elektrownie wiatrowe mają służyć Polakom teraz i w przyszłości do tego typu sportu/rekreacji? i na koniec kto i dlaczego wprowadził w roku 2016 ustawę odległościową? czy to nie ta sama opcja polityczna która teraz chce ją zmienić? czy ta zapowiedziana zmiana podyktowana jest troską o zdrowie Polaków?
20:10, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA