Zamknij
REKLAMA

Agnieszka ze Świnkowa i Damian ze Zdun najszybsi

16:36, 30.07.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

„Walczymy z koronawirusem na sportowo!” - takie motto przyświecało organizatorom i uczestnikom Święta Sportu Łąkociny 2020.

W ramach imprezy zorganizowano XII Piłkarski Memoriał Aleksandra Szuberta, społecznika, radnego, piłkarza i współzałożyciela LZS Ogniwo Łąkociny, oraz III Bieg o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wlkp. W rywalizacji piłkarskiej nie uczestniczyły drużyny z pow. krotoszyńskiego. Mieliśmy za to reprezentantów w biegu.

Impreza miała odbyć się w czerwcu, ale z powodu pandemii została przełożona na lipiec. Program memoriału w porównaniu z ubiegłymi edycjami został okrojony. Organizatorzy zdecydowali się na zaproszenie tylko czterech seniorskich drużyn piłkarskich. Także bieg miał ograniczoną liczbę startujących - 12 osób.

Dystans biegu to 2,6 km. - Warunki nie były najlepsze - parno, sucho, gorąco. Uczestnicy jednak dzielnie je znieśli i w komplecie ukończyli wyścig - mówi  Rafał Szubert, główny organizator imprezy.

Wśród pań najlepsza była Agnieszka Gościniak ze Świnkowa, w kategorii panów - Damian Kowalczyk ze Zdun.

LKS Ogniwo Łąkociny zorganizował imprezę przy finansowej pomocy Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wlkp., powiatu ostrowskiego i gminy Ostrów, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Ostrowie Wlkp., piekarni Sójka z Gorzupi oraz sklepu spożywczego Łukasza Junyszka.

 

Wyniki biegu

Kobiety

1. Agnieszka Gościniak (Świnków), 2. Eliza Samol (Biadki), 3. Klaudia Szubert (Biadki), 4. Karolina Stachowiak (Ostrów), 5. Monika Krakowska (Biadki), 6. Paulina Stelmach (Biadki), 7. Sylwia Minta (Łąkociny), 8. Jolanta Perkiewicz (Ostrów)

Mężczyźni

1. Damian Kowalczyk (Zduny), 2. Mateusz Krawczyk (Ostrów), 3. Marek Grześczyk (Ostrów), 4. Bartosz Samol (Krotoszyn)

 

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA