Zamknij
REKLAMA

150 tys. zł premii dla młodego rolnika. Przedłużono nabór wniosków

12:53, 12.08.2020 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Nabór wniosków w ramach programu „Premia dla młodych rolników” został przedłużony. Do 17 sierpnia można je składać w poznańskim oddziale regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Realizowany w Polsce po raz szósty program ma być dla młodego pokolenia zachętą do rozwijania rolniczego biznesu. Ze względu na jego popularność ARiMR przedłużyła tegoroczną kampanię. Młodzi rolnicy zyskają dodatkowe dwa tygodnie na dopełnienie formalności.

Oddziały regionalne ARiMR będą przyjmowały wnioski do 17 sierpnia.

Wsparcie mogą otrzymać osoby, które mają nie więcej niż 40 lat, posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 3 lat od dnia przyznaniu pomocy), posiadają gospodarstwo rolne o pow. minimum 1 ha, rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż 2 lata przed dniem złożenia wniosku. Poza tym muszą mieć gospodarstwo o wartości od 13 do 150 tys. euro.

Premię należy w całości przeznaczyć na gospodarstwo lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70 proc. premii musi pójść na środki trwałe (maszyny, urządzenia, obiekty).

Pieniądze będą wypłacane w dwóch ratach:  pierwsza w wysokości 120 tys. zł – na wniosek o płatność, po spełnieniu przez młodego rolnika określonych warunków. Druga, w wysokości  30 tys. zł – po realizacji biznesplanu.

Wnioski przyjmuje regionalny oddział ARiMR w Poznaniu. Można je składać osobiście, przez internet lub pocztą.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

olloyolloy

2 0

a ile dla młodego robotnika?!! 14:48, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA