Zamknij
REKLAMA

Jak się czuje zakażony koronawirusem starosta krotoszyński?

13:37, 13.10.2020 | Sebastian Pośpiech
REKLAMA

Stanisław Szczotka nadal nie przychodzi do pracy. Zarażony koronawirusem starosta w izolacji domowej będzie przebywał do 14 października.

Szczotka najpierw od 26 września do 2 października przebywał na kwarantannie. Miał bowiem kontakt z zarażonymi synem i synową, którzy pracują w DPS Baszków, gdzie powstało największe w powiecie ognisko zachorowań na Covid-19.

W nocy z 30 września na 1 października u Szczotki pojawiły się objawy takie, jak: łamanie w kościach, ogólne osłabienie, pocenie, stan podgorączkowy, kaszel. Wtedy lekarz, do którego starosta zadzwonił, nakazał wykonanie testu na koronawirusa. Pobrano więc wymaz. Zarówno Stanisław Szczotka, jak i jego żona mieli dodatnie wyniki badań. Przy czym żona przechodziła pierwsze dni  choroby gorzej, bo miała wyższą temperaturę.

Zakażony Szczotka w izolacji domowej będzie przebywał do 14 października.

- Od dwóch dni czuję się trochę lepiej – powiedział nam 13 października Stanisław Szczotka.

Gdyby jednak jego stan się nie poprawił, to 15 października nie wróci do pracy. – W tej sytuacji wybiorę zaległy urlop, którego mam bardzo dużo – zadeklarował.

Od ponad dwóch tygodni wszystkie obowiązki włodarza powiatu pełni wicestarosta Paweł Radojewski Ten bowiem przebywał na urlopie i nie miał kontaktu z S. Szczotką.

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA