Zamknij
REKLAMA

Marcelek ma szansę na radioterapię

14:13, 18.11.2020 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Lekarze wstępnie uznali, że mały krotoszynianin ma szansę na ratunek, jakim jest radioterapia. Jego rodzice czekają na dalsze informacje.

Jak wielokrotnie informowaliśmy, Marcel Samol to zaledwie półtoraroczny chłopiec, u którego wykryto złośliwego guza mózgu. Na początku roku wyjechał z rodzicami na leczenie do kliniki w Stanach Zjednoczonych. Guza usunięto, ale wrócił z końcem października. 


Początkowo pojawiła się nadzieja na leczenie w USA lub w Niemczech. Niestety, przerzuty wykluczyły tę możliwość.  
Jednym z rozwiązań okazała się radioterapia. Rodzice Marcelka rozpoczęli więc starania o takie leczenie. 
15 listopada chłopcu zrobiono w szpitalu badanie rezonansowe głowy i kręgosłupa.


„Wstępnie Marcel został zakwalifikowany na radioterapię we Wrocławiu!” – poinformowała mama chłopca na facebookowym profilu pn. „Mały Marcel – wielki guz”.  Jak dodała, lekarze muszą dopracować szczegóły leczenia. 
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

bobbob

2 0

Zakończyła się dzisiejsza nadzwyczajna sesja Rady Gminy Kołobrzeg.

Najważniejszym punktem obrad była uchwała dotycząca opłat za śmieci. Proponowana w projekcie uchwały stawka to 36,38 zł za osobę dla odpadów segregowanych i 72,76 zł dla odpadów niesegregowanych. Takim podwyżkom sprzeciwiali się mieszkańcy, którzy podpisywali nawet petycję w tej sprawie. Przeciwko podwyżkom podpis złożyło prawie 400 mieszkańców.

Już w czasie obrad klub radnych “Gmina Równych Szans” złożył jednak wniosek o zmiany w projekcie uchwały. Radni jednogłośnie zdecydowali, że w przypadku segregacji odpadów opłata będzie wynosiła 13 złotych od osoby. W przypadku, gdy śmieci będą niewłaściwie posegregowane, naliczona zostanie opłata w wysokości 26 zł.

Więcej szczegółów wkrótce. MARCELEK trzymaj sie 16:48, 18.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz