Zamknij
REKLAMA

Minuta ciszy. Arkadiusz Figaj (1961-2020)

18:32, 27.12.2020 | Janusz Urbaniak
Skomentuj
REKLAMA

Był rdzennym krotoszynianinem, urodził się 17 lipca 1961. Tutaj ukończył Technikum Ceramiczne. Przez półtora roku uczęszczał do Państwowej Szkoły Cyrkowej w Julinku. Potem były studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Przez 29 lat był nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie. Jak czytamy w nekrologu, który opublikowała szkoła, z bólem przyjęto wiadomość o śmierci  „wspaniałego pedagoga, nauczyciela, a dla wielu z nas prawdziwego Przyjaciela. (...) Arek na zawsze pozostanie w naszych sercach jako wspaniały, życzliwy, pogodny człowiek, otwarty na potrzeby innych ludzi, kochający życie Podróżnik.”

W ostatnich latach uczył w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego w Konarzewie.

Pracę łączył ze swoją ogromną pasją do koni, był wykwalifikowanym hipoterapeutą. Miał wielki dar i cierpliwość w uprawianiu zawodu. Był nauczycielem wychowania fizycznego, trenerem, działaczem, organizatorem i społecznikiem. Zarażał pasjami i dzielił się nimi ze wszystkimi. „Chyba nie zliczymy wszystkich osób, które Tata nauczył jazdy na nartach, na snowboardzie czy pływania na windsurfingu…” – wspomina Jego syn Damian.

Był człowiekiem poszukującym. Pociągała Go natura, którą fotografował, interesowała historia lotnictwa, podróże. Nurkował, uprawiał narty biegowe, chodził po skałkach. Zdobył wiele szczytów w Alpach, a najbardziej wspominał – w ostatnich chwilach swojego życia – jesienne zdobycie szczytu Wildgärst (2.891 m), w trudnych warunkach, pod osłoną nocy. „Tata kochał życie i celebrował je zawsze w sposób spektakularny. Nawet jazdę na rowerze wyniósł na wyżyny, biorąc udział wielu trudnych maratonach MTB. (...) Wspaniały człowiek!” – pisze Damian.

Arek odszedł 21 grudnia po długich zmaganiach z Covidem. W naszej pamięci pozostanie jako Człowiek nienasycony światem przyrody i odkrywaniem jego piękna. Przez życie szedł niełatwą – nie tylko dla siebie – drogą, miał w sobie nadmiar ciekawości i indywidualizmu.

Taki Mu był zapisany los do wypełnienia!

                                

* Pogrzeb Arkadiusz Figaja odbędzie się 29 grudnia o godz. 11.00 na cmentarzu parafialnym w Krotoszynie

 

 

(Janusz Urbaniak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Susan BensonSusan Benson

0 10

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym.

Potrzebujesz kredytu biznesowego, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację swojego projektu? jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, zalecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: ([email protected]) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź.

Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu strukturalnych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób.

Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki;
* Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
* Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
* Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
* Elastyczna stopa procentowa - Dobra stopa procentowa.
* Wysokie wskaźniki akceptacji
* Elastyczna spłata - masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat.
* Prosta aplikacja online.
* Spersonalizowane wskazówki i wiedza.
* Brak ukrytych opłat

Nie trać okazji z powodu braku funduszy. Skontaktuj się z moją firmą już teraz, możemy pomóc Ci w uzyskaniu pożyczki, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem:
E-mail: [email protected]
WhatsApp: +447903159998

Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.. 07:43, 29.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz