Zamknij
REKLAMA

KOŹMIN. Już wiedzą, na co wydadzą pieniądze

13:53, 11.01.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Podczas ostatniej ubiegłorocznej sesji koźmińscy samorządowcy uchwalili budżet na bieżący rok. 

Podczas obrad wiceburmistrz Jarosław Ratajczak omówił sytuację finansową gminy. Jak przypomniał, dochody na 2021 r. zaplanowano w wysokości niecałych 68 mln zł. 


– Składają się na nie przede wszystkim pieniądze z podatków lokalnych, udział w budżecie państwa, subwencja oświatowa czy na pomoc społeczną – zaznaczył. 


Wydatki w tym roku wyniosą według planu 74 mln zł, z czego wydatki bieżące to nieco ponad 65 mln zł, majątkowe – niecałe 9 mln. 

– Deficyt oszacowaliśmy na trochę ponad 6 mln zł. Pokryty będzie pożyczkami i kredytami oraz  nadwyżką z ubiegłych lat – wyjaśnił wiceburmistrz. 


Wśród zaplanowanych na ten rok inwestycji są m.in. przebudowy dróg w Koźminie (np. ulice  Farna, Plebanka, Pomnikowa) i poza miastem (w Józefowie, w Kaniewie czy na trasie Dębówiec-Wyrębin). 
Najwięcej pieniędzy, bo 2 mln 500 tys. zł, gmina przeznaczy na przebudowę internatu przy ul. Boreckiej, dokąd częściowo zostanie przeniesiony urząd miasta. 
W planach umieszczono także budowę placu zabaw w parku, modernizację kompleksu sportowego czy przebudowę szatni na basenie.


– Tegoroczny budżet można uznać za zrównoważony – podkreślił wiceburmistrz Koźmina. 


Radni podjęli uchwałę budżetową większością głosów. Podczas głosowania wstrzymała się jedna osoba. 
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz