Zamknij

Czad znów zaatakował. Ewakuowano 12 mieszkańców budynku wielorodzinnego

13:52, 19.01.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Obecność trującego tlenku węgla wykryto w jednym z budynków wielorodzinnych przy ul. Kobylińskiej w Krotoszynie. Nikomu nic się nie stało, ale strażacy po raz kolejny apelują o instalowanie czujników.

Jak już informowaliśmy, w jeden z pierwszych weekendów 2021 r. strażacy z naszego powiatu aż 5 razy interweniowali w związku z czadem. 
18 stycznia doszło do podobnego zdarzenia. Straż została o nim powiadomiona o godz. 18.20. Na miejsce wysłano 3 zastępy z jednostki zawodowej i 2 z ochotniczej. 


– Zabezpieczeni w środki do ochrony dróg oddechowych strażacy stwierdzili, że w mieszkaniu wyczuwalny jest zapach dymu – informuje st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy krotoszyńskiej komendy powiatowej straży. 


Poszczególne pokoje sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Wykryto go w kilku mieszkaniach, podjęto więc decyzję o ewakuacji mieszkańców na zewnątrz budynku. Łącznie było to 12 osób.
Ewakuowanym osobom udostępniono ogrzewany namiot ratowniczy.  
Strażacy wygasili piece, a materiały, którymi w nich palono, wynieśli na zewnątrz i dogasili wodą. Budynek przewietrzono.  
Strażacy po raz kolejny apelują, aby uważać na czad, który nie ma smaku, barwy ani zapachu.

– Powstaje wtedy, gdy materiały, którymi pali się w piecu, nie spalają się całkowicie – wyjaśnia T. Patryas.

Warto więc kupić czujnik tlenku węgla, który alarmuje sygnałem świetlnym i dźwiękowym, kiedy wykryje czad.
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

OkoOko

0 0

Szkoda ok.90zl na czujnik czadu tyle jest warte życie całej rodziny.Moim zadaniem powinien być obowiązek posiadania czujnika czadu w kotłowni lub tam gdzie są piece kaflowe. 04:56, 21.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%