Zamknij

SULMIERZYCE. Doczekali się zbiórki odpadów wielkogabarytowych

20:20, 24.01.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Sulmierzyczanie będą mogli wreszcie pozbyć się śmieci, których nie da się wrzucić do zwykłego kubła, bo są zbyt duże. Nieodpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w sobotę 6 lutego.

 

Dotychczas akcje, dzięki którym mieszkańcy mogli legalnie pozbyć się zalegających w ich piwnicach, na strychach i w garażach rupieci, odbywały się raz w roku. Tymczasem w 2020 r. takiej akcji nie przeprowadzono.

Dlaczego? Tego Związek Międzygminny Eko Siódemka, który odpowiada za gospodarkę odpadami w 4 gminach naszego powiatu i w Cieszkowie, nie wyjaśnił. Nawiasem mówiąc, mieszkańcy miasta coraz częściej narzekają na jakość świadczonych przez Eko Siódemkę usług i rosnące opłaty.

Pojawiła się jednak dobra informacja. Związek poinformował, że 6 lutego (sobota) na terenie Sulmierzyc firma przeprowadzi nieodpłatną dla mieszkańców zbiórkę odpadów wielkogabarytowych.

Co należy zrobić, aby zostały odebrane? Należy je wystawić przed posesję (na chodnik) w dniu odbioru do godz. 7.00. Trzeba to zrobić w sposób niestwarzający zagrożenia i utrudnień dla ruchu drogowego. – Odpady wielkogabarytowe wystawione później niż o 7.00 nie zostaną zabrane – ostrzega burmistrz dr Dariusz Dębicki, który jest również przewodniczącym zgromadzenia Eko Siódemki.

Wystawiać można: tapczany, wersalki, fotele, łóżka, stoły, krzesła, kanapy, inne meble, wózki dziecięce, rowery, zabawki dużych rozmiarów, wanny, umywalki, muszle toaletowe, drzwi, okna (bez szyb), kołdry, dywany. W ramach akcji zbierane będą także zużyte urządzenia elektroniczne i elektryczne, sprzęt RTV i AGD (telewizory, radia, lodówki, pralki, kuchenki, itp.).

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TomaToma

1 1

No tak ...docelowo miało być raz w roku...teraz wychodzi na to, że raz na dwa lata. Co do działalności EKO7 zapewne nie tylko ja mam zastrzeżenia. Czy naprawdę musimy tkwić w tym chorym układzie?? Nie ma innej alternatywy??? 10:36, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%