Zamknij

Jakiego Koźmina chcą mieszkańcy za 15 lat? 

16:59, 21.02.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

Gmina powinna odnowić parki, skupić się na ścieżkach pieszo-rowerowych i rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza – tak uważają koźminianie. 

Według jeszcze innych opinii Koźmin powinien w przyszłości skupić się na przemyśle i strefach ekonomicznych, z których korzystaliby przedsiębiorcy. Dzięki temu w gminie pojawiłyby się nowe miejsca pracy i powstały kolejne mieszkania, a liczba koźminian mogłaby wzrosnąć.  
Wiele osób podkreśla poza tym, że mimo dotacji na wymianę starych pieców coraz większy problem stanowi zła jakość powietrza. 
Kolejny z pomysłów to utworzenie jak największej liczby ścieżek pieszo-rowerowych.  
Tego typu propozycje składali za pośrednictwem internetu mieszkańcy gminy w związku ze spotkaniem, którego głównym tematem była strategia jej rozwoju na najbliższe 15 lat. 
W warsztatach online wzięli udział m.in. pracownicy magistratu i członkowie specjalnego zespołu mającego opracować projekt rozwoju gm. Koźmin (z radnymi w składzie). 
Wszystkiemu przyglądali się pracownicy Wielkopolskiej Akademii Nauki i Rozwoju z  Poznania. 
Dzięki strategii gmina będzie mogła zabiegać o wsparcie unijne i krajowe na poszczególne projekty.
Uczestnicy spotkania określili grupy, których będzie dotyczyła strategia rozwoju. To mieszkańcy (aktualni i potencjalni), organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, przyszli  inwestorzy, turyści. 
Mówiono też m.in. o infrastrukturze, gospodarce i bezpieczeństwie.  
Dane, które zebrano podczas spotkania, posłużą do budowania ogólnego planu. Następnym etapem tworzenia strategii będą warsztaty nt. wizji i celów.
 

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89 21:44, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%