Zamknij

STARY KOBYLIN. 24-latek znęcał się nad swoją rodziną. Ma zakaz zbliżania się do najbliższych

16:05, 21.03.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj FOTO POGLĄDOWE - Pixabay.com
REKLAMA

Do 5 lat więzienia grozi 24-letniemu mieszkańców Starego Kobylina. Mężczyzna niszczył mienie i terroryzował najbliższe mu osoby.

 

Sprawa włamania do domu jednorodzinnego i zniszczenia, których dokonał młody mężczyzna, były dopiero początkiem tej historii.

Uszkodził meble i TV

23 lutego funkcjonariusze policji w Krotoszynie otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w Starym Kobylinie doszło do włamania.

– Młody mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, przy pomocy nieokreślonego narzędzia, dokonał uszkodzenia skrzynki energetycznej. Następnie wybił szybę w oknie altany budynku jednorodzinnego, a po wejściu do wnętrza budynku uszkodził drzwi pokojowe, szafę oraz telewizor powodując straty w wysokości 4 tys. zł – mówi nam asp. Paulina Potarzycka, zastępca rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Kolejne interwencje

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tych zniszczeń był 24-latek, który… mieszkał w tym domu. Zatrzymano sprawcę, który po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia na szkodę swoich najbliższych.

Niestety, nawet interwencja stróżów prawa nie sprawiła, że młody mieszkaniec Starego Kobylina się uspokoił. Jak się okazało, terroryzował nie tylko członków swojej rodziny, ale także sąsiadów.

– Wobec mężczyzny funkcjonariusze podejmowali interwencje jeszcze dwukrotnie w okresie od 9 do 11 marca – wyjaśnia P. Potarzycka.

 

Uszkodzenia u sąsiadów

24-latek w środku nocy wyrządził szkody u swojego sąsiada. Ściął 10 wierzchołków tui ozdobnych, rosnących na jego posesji. – Dokonał także zniszczenia elewacji i dachówki ceramicznej budynku mieszkalnego – informuje zastępczyni oficera prasowego policji.

Mężczyzna  ponownie został zatrzymany i znowu usłyszał zarzuty niszczenia mienia. 

Znęcał się nad rodziną

W czasie policyjnych interwencji okazało się, że mężczyzna nie tylko niszczy mienie i dopuszcza się aktów wandalizmu, ale także od wielu miesięcy znęca się nad swoimi najbliższymi, co wyjawili członkowie rodziny.

– W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten w okresie od 2019 r. do 12 marca br. znęcał się psychicznie i fizycznie nad członkami swojej rodziny – mówi policjantka.

Musi opuścić dom

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie. Wobec 24-letniego mieszkańca Starego Kobylina zastosowano dozór policyjny, zakaz wszelkich kontaktów z najbliższymi oraz zakazu zbliżania się do członków rodziny. Mężczyzna musi też opuścić miejsce zamieszkania.

Młodemu mieszkańcowi gm. Kobylin grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

PiterPiter

3 0

Chyba nie mial kto mu wpi...ol dać 18:46, 21.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Arcybiskup wątróbka Arcybiskup wątróbka

0 1

Gdzie jest Marian gdzie jest Krotoszynski alkoholik Marian co powiesz w tym temacie należy mu się *%#)!& czy nie jak uważasz..... Ty też masz zakaz zbliżania się do rodziny politycznej pisuza ich rozpijanie 13:39, 22.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Papież łapie Papież łapie

0 1

Przybądźcie z nieba na głos Mariana modlitw alkoholika wszyscy się i boży zbijvie jemu jaja i będzie alaja 13:40, 22.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%