Zamknij

Odział covidowy jest pełny. Ciężko chorują już dwudziestolatkowie

15:42, 26.03.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Od chwili, gdy ponownie uruchomiono w szpitalu w Krotoszynie oddział dla pacjentów chorujących na covid-19, bardzo szybko wszystkie łóżka zostały zapełnione. Sytuacja jest ciężka i nie zapowiada się na rychłą poprawę.

 

20 marca, na podstawie decyzji wojewody wielkopolskiego, w szpitalu powiatowym w Krotoszynie wznowiono działanie oddziału covidowego. W budynku lecznicy przy ul. Mickiewicza zabezpieczono 50 łóżek przeznaczonych dla osób chorych na koronawirusa oraz 4 łóżka dla pacjentów wymagających intensywnej terapii, czyli podłączonych do respiratora.

Sytuacja jest bardzo ciężka. Oddział zapełnił się niemal natychmiast.

Wszystkie 50 łóżek jest zajętych, tak samo jak wszystkie 4 łóżka dla pacjentów podłączonych do respiratora. Poza tym z dodatkowych 4 łóżek obserwacyjnych dla pacjentów na szpitalnym oddziale ratunkowym zajęte są również wszystkie.

Niestety, bardzo złym objawem jest to, że do szpitala trafiają młode osoby zakażone chorobą.  W krotoszyńskim szpitalu jesienią zeszłego roku na oddziale covidowym leczono zazwyczaj osoby powyżej 70. roku życia.

Obecnie granica wieku osób w ciężkim stanie znacznie przesunęła się w dół. Przyjmowani są coraz młodsi pacjenci.

– Obecnie mamy kilku pacjentów w wieku dwudziestu paru lat – poinformowała nas Beata Maj, zastępczyni dyrektora szpitala powiatowego w Krotoszynie.

Młodsi coraz gorzej przechodzą zakażenie, a pogorszenie stanu zdrowia następuje z dnia na dzień.

Z tego względu szpitale w całej Polsce przygotowują się na najgorsze. Czy w Krotoszynie liczba łóżek covidowych będzie zwiększona?

– O tym nie my będziemy decydowali. To leży w gestii wojewody. Natomiast powiem jedno – przygotowujemy się na każdy scenariusz – odpowiedziała „Rzeczy” dyrektorka szpitala.

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

OkoOko

15 4

A co robią policjanci ? Zamiast patrolować miasto i wyłapywać ludzi którzy lekceważą zasady zachowań podczas pandemii to smacznie "śpią " patrolu pieszego to już dawno nie widziałem.brawo komendant. 17:43, 26.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PatPat

4 0

Policjanci robią staż do emerytury. 16:40, 27.03.2021


NowaNowa

21 2

Na oddziale coraz młodsi pacjenci ,ale to oni obrażeni są że mają nosić maseczki 19:19, 26.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qqqqqq

11 0

Pani dyrektor ładnie przedstawia trudną sytuację i radni ładnie dziękują na sesji powiatu personelowi za ciężką pracę ale czy ktoś się pyta jak za nowych rządów tylu dyrektorów pracuje się personelowi?
Jak tak dalej pójdzie to wszyscy padną na twarz i uciekną na L4 i covidowy oddział będzie pusty.
Chaos decyzyjny nadgodziny (których nikt nie chce widzieć) itd.
Lekarze już odchodzą zaraz zaczną pielęgniarki i inni albo zostaną zredukowani.
Nad Kurowskim czy Jakubkiem prasa i Starostwo wisiało cały czas i wytykała wszystko a tu jakoś cisza wszystko jest super. 23:49, 26.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kard.Marian Kard.Marian

2 3

Jakoś mnie to nie dziwi że taki burdelandzki jest ten szpital syf kila i mogiła umieralnia jakich mało jak będę tam kapelanem to wszystkich po usypiam i wejdę w biznes z kulczynskim nie mylić z gulczynskim zakład zgrany cztery papki i organy alleluja i do przodu 18:31, 27.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

X-Men X-Men

6 2

Niestety gówniarzeria sama sobie winna w Białymstoku dzień chodzą bez masek i skutek gotowy no ale jak to oni mówią "covid to ściema "
Jak ktoś wyżej napisał stanowczo za mało patroli policji bo o straży miejskiej lepiej nie mówić 20:28, 27.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pis,,,da?Zabierze!Pis,,,da?Zabierze!

3 1

Jak to mówił pinokio z rządu ,,kto umrze ,to umrze".To jest motto braku jakiegokolwiek przeciwdziałania ze strony władzy państwowej,czy wojewodów.Mają nas za nic 12:12, 28.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

franekfranek

10 0

a gdzie Panie Starosto jest nowy szpital ktorego otwarcie pan zapowiadał już chyba z 15 razy, ostatni termin jaki podała prasa to był 31.03.2021, to za 3 dni, i co , i nic ,wielka cisza, ani radni bezradni ani prasa, ani partia rzadzaca ani opozycja, nic cisza, za to dyrektorów i doradców jakby wiecej, nieudaczników jak widac, A ile lekarzy odeszło lub zwolniło sie za nowej dyrekcji ? i nic cisza, prasa jakby wode w usta, doczeka sie kiedys społeczenstwo że ci ludzie będą rozliczeni z tego ? 12:22, 28.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%