Zamknij

Ludzie są wkurzeni! Wandale niszczą i nie ma na nich sposobu?

16:08, 31.03.2021 | S.P
Skomentuj foto KROTOSZYN.PL
REKLAMA

Radny Bartosz Kosiarski wrócił do tematu niemocy władz miejskich i służb porządkowych wobec kolejnych aktów wandalizmu w Krotoszynie. – Ludzi wkurza, że nie możemy sobie poradzić z garstką młodych osób – stwierdził podczas zdalnej sesji Rady Miejskiej 25 marca i zaapelował do burmistrza o podjęcie skutecznych działań.

 

Do zniszczeń doszło niedawno na terenie skweru za blokami przy ul. Konstytucji 3 Maja. 15 marca na oficjalnym fanpejdżu Krotoszyna umieszczono zdjęcia wyłamanych ławek, przypalonej gry w piłkarzyki i zaśmieconych butelkami trawników.

– Pan, panie burmistrzu, w wypowiedzi zawartej w jednym z artykułów prasowych, wrzucił wszystkich ludzi do jednego worka mówiąc, że nie zgłaszają lub że nie reagują. To jest szczyt arogancji, no bo są przecież osoby starsze, które boją się reagować – stwierdził Bartosz Kosiarski (stowarzyszenie Krotoszyn na Nowo).

Słyszał niedawno, że gdy starsza pani zwróciła młodzieży uwagę, usłyszała ostre słowa i była pełna obaw o swoje bezpieczeństwo. 

Zdaniem radnego mieszkańcy mogą i powinni zgłaszać takie występki policji lub straży miejskiej, nie chcą jednak być postrzegani jako donosiciele.

– A w małych miastach tacy ludzie są piętnowani. To jest złe, ale tak się dzieje, niestety – stwierdził Kosiarski.

Według niego jedynym rozwiązaniem problemu byłoby reagowanie w momencie popełniania wykroczenia lub przestępstwa. – Dopóki tego nie będzie, to w tym mieście nic się nie poprawi – zauważył.

Sugerował, że należy podjąć takie działania, które zniechęcą do dewastowania i zanieczyszczania miasta. Proponował zwiększenie liczby patroli w miejscach, gdzie dochodzi do zniszczeń, albo lepsze kontrolowanie obrazów z monitoringu.

– Ludzie się denerwują, bo wkurza ich, że nie możemy sobie poradzić z garstką młodych ludzi, którzy niszczą miasto. 

Burmistrz Franciszek Marszałek zaproponował z kolei, by Związek Nauczycielstwa Polskiego, któremu w Krotoszynie przewodzi właśnie radny Kosiarski, zainicjował w szkołach akcję edukacyjną.

– Chętnie włączę się w akcję, w trakcie której będziemy młodym ludziom tłumaczyli, iż za naprawę zniszczeń spowodowanych przez wandali płacimy wszyscy – stwierdził.

Według niego rozbudowywanie systemu monitoringu o kolejne kamery nie rozwiąże problemu, gdyż potrzebna jest zmiana mentalności. 

Kosiarski stwierdził, że burmistrz nie zrozumiał sensu jego wypowiedzi o monitoringu:

– Mówiłem, że aby monitoring działał skutecznie, konieczna jest natychmiastowe reagowanie na wandalizm. I dodał, że jeśli tego nie będzie, sprawcy, którzy mają pozakrywane twarze, nie zostaną ustaleni i ujęci.

Radny odniósł się również do propozycji, by członkowie ZNP uświadamiali uczniów: – Zadaniem wszystkich nauczycieli jest przede wszystkim nauczanie oraz wspieranie wychowania dzieci, a nie zastępowanie w tym ich rodziców.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (10)

lucas202lucas202

14 1

po co POLICJA ma łaźić i marznąć po deptaku czy innych skwerach, ścigać gimbazę dawać pouczenia skoro można siedzieć i grzać dupę w aucie i czekać na jakiegoś bez maseczki czy jadącego rowerem pod prąd. 17:22, 31.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jebacjebac

1 0

dlaczego *%#)!& widac na tych zdjeciach?
21:59, 31.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Biskup krawężnik Biskup krawężnik

2 2

Ja wam powiem tak Marian jest największym dewastatorem i menelem to on to wszystko rozdupili 16:03, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OkoOko

8 0

Fundusz na nagrody dla straży miejskiej przeznaczyć na naprawę zniszczonych rzeczy. 18:21, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bobbob

2 0

panie Marszałek kto skopał dupsko zajaczkowi 18:24, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sta-wiksta-wik

1 4

Jak zwykle piszecie głupoty.Wszystkiemu winni burmistrz,straż miejska i policja.Ciekawy jestem co byście zrobili widząc wandala.Ręczę,że głowa zostałaby odwrócona i krok przyspieszony. 19:35, 02.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PiotrPiotr

1 0

To samo się dzieje od lat przy kaplicy cmentarnej nikt tam nie zagląda a ławki poniszczone kupę śmieci i petów 21:37, 04.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

1 0

Do Biskup krawężnik - Miłuj bliźniego swego jak siebie samego.
@
Sprawa druga to krotoszyńscy wandale zapraszają do Marketów Dino na salceson i pasztetówkę co wynika, że wandale żądzą. 08:19, 06.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do MarianaDo Mariana

0 0

Przestań wreszcie brać to co bierzesz. 10:54, 07.04.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

A co biorę to jest internetowe szaleństwo, które z siłą korona wirusa wmusza coś czego nie ma. Zmuszanie do nieprawdy do Polska moda, która jest nie do zniesienia. Nie pozwól Boże a żeby frajerzy upokarzali nas. 06:42, 08.04.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%