Zamknij

Otwarto punkt szczepień powszechnych w hali widowiskowo-sportowej

15:36, 19.04.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto J. GŁODAS
REKLAMA

W Krotoszynie 19 kwietnia uruchomiono pierwszy w Wielkopolsce Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych. Pierwszego dnia na szczepienia zapisało się ponad 200 osób.

W konferencji prasowej inaugurującej punkt szczepień uczestniczyli posłowie, wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, szefowa oddziału wielkopolskiego NFZ Agnieszka Pachciarz oraz starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek i dyrektorka szpitala powiatowego Iwona Wiśniewska.

W Wielkopolsce zaszczepiono do tej pory 760 tys. mieszkańców a w pow. krotoszyńskim ponad 9 tys. 300 osób.

O wyborze Krotoszyna zdecydowała gotowość władz samorządowych do współpracy, ale przede wszystkim wskaźniki.

- Powiat krotoszyński ma w przeliczeniu na ilość punktów najwięcej osób do zaszczepienia, stąd też taka decyzja - stwierdził wojewoda Zieliński.

Całej jego wypowiedzi odsłuchać można, klikając w ten LINK

Agnieszka Pachciarz stwierdziła, że wybór Krotoszyna na punkt pilotażowy związany był z nie do końca pozytywnym aspektem.

- Powiat krotoszyński jest w Wielkopolsce tym powiatem, gdzie biorąc pod uwagę obecny potencjał 12 punktów szczepień. I w tychże potrzebuje na wyszczepienie pierwszą dawką 26 tygodni. A granica jaką przyjęliśmy dla całego kraju wynosi 25 tygodni. I dlatego było warto ruszyć w Krotoszynie wcześniej, żeby zapewnić szybsze zaszczepienie mieszkańców powiatu - powiedziała A. Pachciarz.

Poseł Katarzyna Sójka, która jest lekarką, podkreśliła, że punkt przybliża nas do osiągnięcia upragnionego celu - jak najszybszego poradzenia sobie z pandemią.

Zdaniem posła Jana Mosińskiego to przykład dobrej współpracy kancelarii premiera z samorządem lokalnym. 

- Jestem święcie przekonany, że z samorządowcami i pracownikami ochrony zdrowia, których podziwiam za poświęcenie, pokonamy epidemię koronawirusa - stwierdził J. Mosiński.

Poseł Tomasz Ławniczak mówił, że celem jest do końca czerwca wyszczepić. 20 milionów Polaków. W tej chwili mamy 8 mln 900 osób.

Dyrektorka NFZ zauważyła, że szczepienia "są w stanie nas uratować i doprowadzić do bezpieczniejszego życia".

Starosta Stanisław Szczotka, którego wystąpienie można obejrzeć, klikając w ten LINK, podziękował wszystkim za okazaną pomóc przy utworzeniu punktu.

- Postaramy się nie zawieźć pana wojewody - stwierdził.

Szczególne podziękowania złożył też dyrekcji i personelowi szpitala, a także przychodni zdrowia Kol-Med, która dała 2 zespoły szczepienne.

 

 

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

MieszkaniecMieszkaniec

3 0

Szczepionką jakiej firmy wykonywane są szczepienia? 19:30, 19.04.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WwwWww

2 1

Sputnik V 20:50, 19.04.2021


RedakcjaRedakcja

0 0

Podawano szczepionkę firmy Moderna. 08:42, 20.04.2021


onon

2 4

Dobrą linię ma PSL. Tak rządzi powiatem, że byliśmy na szarym końcu jeśli chodzi o szybkość szczepienia. Dopiero interwencja wojewody doprowadziła do powstania tego punktu. Mówiąc językiem rządzącej wsi to ..."pane moje cieloki nie szczepione a silne i rosnom. Jak jo w PGRze był kierownikiem, to świnie rosły w oczach. Szczepienia to fanaberie tych uczonych miastowych magistrów". 12:55, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Maria 60+Maria 60+

5 0

Dużo młodych ludzi jest szczepionych a seniorzy muszą nadal czekać ,dlaczego nie są informowani przez sms żeby przyspieszyć ich szczepienie 14:14, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mietek Mietek

3 1

Czyli jak rozumiem firma Kolmed która ma może 10 pracowników i firma szpital która ma może 500 pracowników wystawiły podobna ilość zespołów do szczepienia, brawo nic dodać nic ująć 17:16, 20.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bobbob

2 0

w nastepnej kolejności władza z urzędu szczepienie w parku w klatce wraz z pawiami i kaczkami a ci ze starostwa na wieży widokowej przy wysypisku 11:59, 22.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tadeusz Tadeusz

0 0

Miałem okazję zaszczepić się w hali sportowej. Organizacja super. Byłem bardzo mile zaskoczony. 15:25, 01.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%