Zamknij

Ciekawe targi edukacyjne w dwójce

09:53, 20.03.2019
Skomentuj

Już po raz jedenasty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie odbyły się Targi Edukacyjne pod honorowym patronatem Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie.

12 marca placówka gościła przedstawicieli szkół wyższych i  policealnych. Zaproszenie przyjęli m.in.Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie, Collegium Da Vinci w Poznaniu, Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim, - Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie,  Policealna Szkoła Pracowników Służb Społecznych w Krotoszynie.
Tegoroczni maturzyści oraz uczniowie klas trzecich mieli okazję w bezpośrednich rozmowach z pracownikami, studentami uczelni i przedstawicielami szkół policealnych poznać ofertę edukacyjną, jak również zasięgnąć informacji, których nie znajdą na stronach internetowych.
Po kilkuletniej przerwie na targi przybyła liczna reprezentacja PWSZ w Gnieźnie. Uczelnia zapoznała młodzież z ofertą edukacyjną, przedstawiając kierunki medyczne i inżynierskie.

- W czasie zajęć zademonstrowano ciekawe eksperymenty chemiczne oraz zabiegi medyczne, rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne, wykorzystując do tego celu przywieziony sprzęt. W najbliższym czasie gnieźnieńska uczelnia planuje otworzyć w Krotoszynie filię wyższych studiów medycznych w zakresie fizjoterapii i pielęgniarstwa. Wzbogaci ona ofertę kierunków medycznych proponowanych w Krotoszynie przez Policealną Szkołę Pracowników Służb Społecznych.

Nowością w czasie tegorocznych targów był udział przedstawicieli Collegium Da Vinci w Poznaniu, które w swojej ofercie edukacyjnej ma m.in. doradztwo i coaching, grafikę, informatyczne techniki zarządzania, mediaworking, informatykę. Niezwykle atrakcyjne były dla naszych uczniów zajęcia warsztatowe prowadzone przez przedstawicielkę uczelni Martę Nowicką.
W czasie targów młodzież miała okazję zapoznać się również z ofertą Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczelnia ściśle współpracuje z partnerami francuskimi. Na uwagę zasługuje fakt, iż po zakończeniu drugiego semestru minimum 60 najlepszych studentów może ubiegać się o kontynuowanie studiów na wybranym kierunku w systemie dualnym. System ten łączy zajęcia teoretyczne z zajęciami praktycznymi realizowanymi w ramach płatnych staży odbywających się w firmach partnerskich (3 dni studiów, 2 dni pracy, za które studenci otrzymują wynagrodzenie). Po zakończeniu studiów dualnych studenci uzyskują 2 lata doświadczenia, które mogą wpisać do swojego CV.
Uczniowie z młodszych klas w ramach targów wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną oraz Młodzieżowe Centrum Kariery. Punkty informacyjne na korytarzu szkolnym zorganizowały Książnica Pedagogiczna – filia Krotoszyn, Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu
Jak co roku podczas Szkolnych Targów Edukacyjnych wręczone zostały dyplomy i nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Edukacji i Rynku Pracy. Tym razem laureatami byli: Magdalena Pabich - 4e, Olga Biegańska – 3d i Piotr Grobelny – 4d.
Organizatorami XI Szkolnych Targów Edukacyjnych byli: wicedyrektorka Ewa Kowalska oraz nauczyciele ZSP nr 2 – Teresa Szelągowska, Anna Smal, Magdalena Karwik, Kamilla Szperzyńska, Katarzyna Nowacka i  Marcin Podziomek.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%