Zamknij
REKLAMA

KOBYLIN. Los stawu w Łagiewnikach przesądzony

18:34, 06.06.2021 | Z.L.
Skomentuj
REKLAMA

Decyzję w sprawie zasypania zbiornika mieszkańcy wsi podjęli przez głosowanie.

 

Chodzi o mały staw przy sali wiejskiej. Dwa miesiące temu gmina Kobylin podpisała umowę na opracowanie dokumentacji niezbędnej do jego zasypania.

W redakcji „Rzeczy Krotoszyńskiej” pojawił się niedawno przedstawiciel przeciwnej likwidacji stawu grupy łagiewniczan, który przypomniał, że kiedyś jego okolice były miejscem spotkań  wędkarzy i innych mieszkańców wsi. Według niego dobrze byłoby przywrócić stawowi dawną świetność. Zauważył, że przy sali nie jest potrzebny większy parking, który według planu ma powstać kosztem stawu. W tej sprawie udał się również do burmistrza.

31 maja zorganizowano we wsi zebranie, aby ostatecznie rozwiązać problem. W jego wyniku sołtys Łagiewnik wraz z członkami rady sołeckiej odwiedzał mieszkańców i pytał ich o zdanie.

Ostatecznie 209 osób opowiedziało się za zasypaniem stawu. Przeciwnych było tylko 22 mieszkańców. Łącznie zwrócono się do 275 osób uprawnionych do głosowania. 44 nie zastano.

Jak więc widać, przeciwników zasypania zbiornika jest dziesięciokrotnie mniej niż zwolenników.

Choć decyzję podjęto zdecydowaną większością głosów, w internecie pojawiają się opinie nieprzychylne sołtysowi Grzegorzowi Kreczmerowi.

„Dawny sołtys wiedział, jak zadbać o staw, a teraz najlepiej – tak jak to było napisane we wniosku – zabudować. Nie lepiej było napisać zwyczajnie zasypać”?”, komentuje Izabela w poście udostępnionym na Facebooku przez burmistrza Tomasza Lesińskiego.

Inni twierdzą inaczej: „Ludzie muszą mieć gdzie zaparkować, jak będą przyjeżdżać na występy do Łagiewnik. W końcu nie bez powodu gmina zainwestowała niezłą kasę w estradę. Skoro mieszkańcy tak zdecydowali, to w czym problem?” - zastanawia się Arleta.

(Z.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

h2oh2o

7 0

chłop miał zawsze z deklem w dupie ciągle zle nalezy zbiorniki zachowac a nie zasypywać 20:15, 06.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

0 3

Jak większość jest za zasypaniem to w czym problem. 13:43, 07.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tez olektez olek

2 0

bo widocznie wiekszosc jest niedouczona, ze ten staw podnosi wody gruntowe - tak ogólnie pisze 10:54, 08.06.2021


tak czy nie tak czy nie

5 0

a pozniej narzekaja mieszkancy ze wody brak w studniach jak szybko ma odplywac - moze warto gospodarzy pouczac ze to dobry kierunek zatrzymywac wode 15:52, 07.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%