Zamknij
REKLAMA

W Konarzewie odbędzie się akcja charytatywna dla niepełnosprawnego sąsiada

10:01, 10.06.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Biegasz, jeździsz na rowerze, chodzisz z kijkami? Teraz możesz połączyć przyjemne z pożytecznym! W niedzielę 13 czerwca w Konarzewie odbędzie się Rekreacyjna Akcja Dobroczynna. Sołectwo organizuję ją, aby pomóc niepełnosprawnemu mieszkańcowi panu Sebastianowi.

Pan Sebastian ma 44 lata, mieszka w Konarzewie, urodził się z rozszczepem kręgosłupa. Aktualnie porusza się tylko po domu z pomocą kul i w obuwiu ortopedycznym. Mężczyzna opowiada o sobie w tym nagraniu wideo: https://www.youtube.com/watch?v=LmBb5g_59zI.

Z powodu skomplikowanej sytuacji domowej przez lata nie wychodził z domu. Sytuacja ta uległa zmianie i Pan Sebastian chce być uczestnikiem życia na zewnątrz, bywać wśród sąsiadów. Aby to było możliwe potrzebny jest skuter elektryczny. Sprzęt taki kosztuje ok. 10 tys. zł. Dobrzy ludzie z jego otoczenia postarali się i pomagają w uzyskaniu wsparcia instytucjonalnego z PFRON i opieki społecznej.

Brakuje nadal 2 tys. zł, które musi wpłacić wnioskodawca, jako wkład własny. Kwota ta przerasta możliwości finansowe pana Sebastiana, który utrzymuje się z renty inwalidzkiej. Stąd pomysł pomocy w zebraniu tego wkładu w ramach Rekreacyjnej Akcji Dobroczynnej „Dla Sąsiada".

Organizatorzy serdecznie zapraszają do aktywnego udziału w wydarzeniu biegaczy, rowerzystów, piechurów, motocyklistów. Udział w imprezie charytatywnej będzie bezpłatny, a uczestnicy oraz kibice proszeni będą o wpłatę dobrowolnych datków na rzecz niepełnosprawnego 44-latka z Konarzewa.

"Jeśli zdarzy się, że uzbieramy kwotę wyższą niż zakładana w zbiórce, to nadwyżka  wykorzystana zostanie na rehabilitację dla Pana Sebastiana, który nigdy nie korzystał z takiej formy usprawnienia leczniczego" - informuje Barbara Łasińska, sołtys Konarzewa.

Pomagać można już dziś, bowiem uruchomiono zbiórkę internetową. Wystarczy kliknąć na: www.pomagam.pl/sebastian44 i przelać deklarowaną kwotę.

Zwolennicy tradycyjnych przelewów mogą przekazać darowizny na konto bankowe. Ponieważ sołectwo nie ma konta bankowego (brak osobowości prawnej), to korzysta z rachunku bankowego naszego Stowarzyszenia RAZEM DLA KONARZEWA. Nr konta znajdą Państwo  w naszych materiałach informacyjnych dotyczących akcji. Chętni do uczestnictwa w dobroczynnej akcji muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się pod adresem: https://tiny.pl/r3qwt.

Wszystkie niezbędne informacje na temat akcji zamieszczane są na Facebookowym wydarzeniu https://www.facebook.com/events/2981333598809036

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%