Zamknij
REKLAMA

Rusza budowa ścieżki Nowy Folwark-Brzoza

13:50, 10.06.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

W trakcie wakacji powstanie kolejny odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, która połączy gminy Rozdrażew i Krotoszyn.

 

W czerwcu firma Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna rozpocznie prace przy odcinku od Brzozy do Nowego Folwarku, liczącym ponad 3 km.

Nowo powstały fragment ścieżki będzie elementem szlaku rowerowego Śladami Bany, wiodącego od gm. Rozdrażew do dworców -  kolejowego i autobusowego - w Krotoszynie. Powstaną przy nim 4 wiaty przypominające małe stacyjki kolejowe. Przejeżdżający będą mogli przy nich np. zostawiać rowery.  

Na wybudowanie ścieżki wykonawca ma czas do 1 września br. Oficjalne przekazanie placu budowy odbyło się 7 czerwca w siedzibie Powiatowego Zarządu Dróg.

Podczas spotkania dyrektor PZD Krzysztof Jelinowski zaznaczył, że  to kolejna inwestycja realizowana zgodnie z opracowaną kilka lat temu koncepcją budowy ścieżek pieszo-rowerowych w powiecie.  Warta jest  4 mln zł. W związku z nią mieszkańcy powiatu mogą się spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym, dlatego też inwestor i wykonawca proszą o cierpliwość.

8 czerwca natomiast odbyło się zdalne spotkanie z marszałkiem województwa Markiem Woźniakiem. W jego trakcie starosta krotoszyński Stanisław Szczotka podpisał - dostarczoną wcześniej do Krotoszyna - umowę o dofinansowaniu dwóch projektów, w tym właśnie budowy opisywanej ścieżki pieszo-rowerowej. Jako przedstawiciele gmin partnerskich wzięli w nim udział włodarze Rozdrażewa i Krotoszyna. Dofinansowanie budowy szlaku rowerowego (a w tym budowy ścieżki) wynosi ponad 3 mln 200 tys. zł.

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

bobbob

0 0

co za *%#)!& i skonczony idiota kazał zalewac smołą dziury w drodze z rozdrazewa do bud 15:48, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FilipFilip

4 0

Kto planował powstawanie ,projektowanie i kontrolę nad wykonaniem ścieżek na terenie Krotoszyna nigdy na rowerze nie jechał i zna się jak przysłowiowy wilk na gwiazdach.ale czego oczekiwać po naszych wlodarzach. 19:12, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rowerzystarowerzysta

1 0

Piękny teren pod ścieżki rowerowe leży przy torach kolejowych, a tam tylko chwasty i samosiejki , bo nikt o to nie dba. Skomunikowałoby to tanim kosztem większość miasta dla rowerzystów np. w stronę targu czy w stronę cmentarza. 09:12, 11.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Monika.Monika.

0 0

Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika
13:10, 11.06.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jobjob

0 0

monika, w ustkowie jest chętny na spotkanie bogaty ma ustawionego brata co ty na to 19:49, 11.06.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%