Zamknij
REKLAMA

Krotoszyńscy policjanci rozdawali kamizelki niechronionym

12:38, 20.06.2021 | Z.L
Skomentuj
REKLAMA

16 czerwca policjanci z całego kraju zaangażowali się w akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dołączyli do niej krotoszyńscy funkcjonariusze.

 

Piesi, rowerzyści, kierowcy elektrycznych hulajnóg, jak również motorowerzyści i motocykliści – jest to grupa uczestników ruchu drogowego określanych jako niechronieni.

W ramach prowadzonych w ub. tygodniu działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na ich zachowania. Pilnowali również, jak odnoszą się do nich kierowcy samochodów.

Funkcjonariusze skupili się przede wszystkim na miejscach, w okolicy których pojawia się największe ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych.

– Są to przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów usytuowane na drogach o dużym natężeniu ruchu i takie, w których doszło w przeszłości do wypadków z udziałem osób z tej grupy – wyjaśnia st. asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji. 

Oprócz kontrolowania uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze zajęli się działaniami o charakterze informacyjno-edukacyjnym. W ich czasie przypominali ludziom, jak ważna jest zarówno znajomość, jak i przestrzeganie przepisów.

Funkcjonariusze pojawili się m.in. w okolicy przejścia dla pieszych przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2, gdzie rozdawali kamizelki odblaskowe.

(Z.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Takie tamTakie tam

1 0

Jak mogą kogoś pouczać jak sami przepisów nie znają i na łamanie ich nie reagują (zaniechanie czynności służbowych) ,ok.10%pojazdow w Krotoszynie ma poprzerabiane tlumiki które wydają więcej hałasu niż jest to przewidziane w przepisach o ruchu drogowym Jestem ciekawy ile mandatów i zatrzymań dowodów rejestracyjnych i skierowań na powtórny przegląd techniczny wystawili policjanci. 22:30, 20.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%