Zamknij

Nocny pożar kamienicy na ul. Zdunowskiej

09:01, 04.07.2021 Aktualizacja: 11:30, 05.07.2021
Skomentuj

Po godz. 1.00 w nocy z soboty na niedzielę 4 lipca paliło się w budynku wielorodzinnym  przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie.

Z kamienicy w centrum miasta unosiły się kłęby dymu. Płomienie próbowali opanować liczne jednostki straży pożarnej.

Mieszkańcy przysyłali nam zdjęcia i filmy z miejsca zdarzenia.

[AKTUALIZACJA]

Jak ustaliliśmy pożar wybuchł w mieszkaniu na pierwszym piętrze a o godz. 1.33 został zauważony. 

- Pożarem objęte były mieszkanie, klatkach schodowa i poddasze użytkowe. Płomienie znajdowały się również na dachu - mówi st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Na miejsce skierowano w sumie 5 zastępów straży pożarnej (3 z JRG Krotoszyna oraz po jednym z OSP Krotoszyn i OSP Zduny). Strażacy podali sprężono pianę w natarciu na płonący budynek. O godz. 2.20 pożar ugasili. Następnie przystąpili do oddymiania i przewietrzania budynku oraz rozcinania nadpalonych elementów.

Jaka była przyczyna pożaru? Rzecznik straży mówi, że nie została ustalona.

- Budynek był niezamieszkany, jednak otrzymaliśmy informację, że mogły w nim przebywać osoby bezdomne. W mieszkaniu, która się paliło, nie było nikogo. W lokalu obok znajdowała się jedna osoba - przekazał nam T. Patryas.

Policja wszczęła dochodzenie w sprawie wyjaśnienia przyczyn i okoliczności pożaru.

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

MirekMirek

4 1

Marian j i co żeś ty znowu narobił...
Piłeś przy świeczkach czy posuwales babę przy grilu swintuch jakich mało tyle alkoholu wypić i imprezę z otwartym ogniem robić oz ty brak słów

10:55, 04.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

1 1

Do Mirek ale z ciebie gnojek.
A co pożaru to Krotoszyn jest zdany na samospalenie się i jest to wynikłe z nieszanowania ludzkiej godności.

10:04, 05.07.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MietekMietek

0 1

Marian j żeś ty w ogniu piekielnym nie zgasnął i on ciebie nie strawił ty psychicznie chory człowieku do tego alkoholik i pisowiec

11:07, 05.07.2021

Marian J.Marian J.

0 1

Do Mietek - ty szatanie.
Nad Krotoszynem wisi klątwa nałożona przez Boga.

13:09, 05.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BogBog

1 0

Marian J. - nie mow za mnie. Dziekuje.

02:09, 08.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 0

Do Bog
Nad Krotoszynem wisi realne zagrożenie wynikające z tego forum i powiązanego z tym społeczeństwa.
Na przemoc usiłuje się łamać zasady szanowanie innej osoby czy osób co wynika, że nie szanuje się bliźniego swego.

15:26, 08.07.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%