Zamknij

Egzamin do Policji - jak wygląda w praktyce?

21:19, 07.07.2021 Aktualizacja: 09:07, 13.07.2021
Skomentuj

Praca w Policji – zawód tylko dla nielicznych

Każdego dnia policjanci spotykają się z niespotykanym w innych zawodach stresem. Interwencje mogą być niebezpieczne a sytuacje wymagające dla naszej psychiki. Nie każdy cechuje się odpowiednimi warunkami do pracy w tym zawodzie.

Przed zgłoszeniem się na rekrutację, musicie sami zrobić sobie rachunek sumienia i zdecydować czy nadajecie się do tej pracy. Dzięki temu możecie uniknąć rozczarowania w trakcie testów psychologicznych do Policji.  

Etapy egzaminu do Policji – jak wyglądają?

Testy do Policji dzielą się na cztery podetapy. Każdy z nich weryfikuje możliwości kandydatów pod innymi kątami. Finalnie mają wyłonić tylko kilku najlepszych kandydatów, którzy prawdopodobnie zostaną zatrudnienie w Policji.

Test Sprawności Fizycznej

TSF polega na pokonaniu krótkiego toru przeszkód w określonym czasie.

Na egzamin składa się 6 ćwiczeń:

„Bieg po kopercie”, czyli bieg wahadłowy;

Przewroty w tył i w przód;

Rzuty ciężka piłką lekarską;

Klasyczne „brzuszki”;

Skoki przez ławkę gimnastyczną;

Przenoszenie manekina.

Czas ukończenia toru przeszkód to maksymalnie 101 sekund. Każdy czas niższy niż maksymalny będzie dodatkowo punktowany. Radzimy przygotować się do egzaminu fizycznego i zaliczyć go możliwie na jak najwyższą liczbę punktów.

Test Wiedzy Ogólnej

Ustawy o Policji, struktury władzy państwa polskiego czy bezpieczeństwo publiczne to tylko jedne z nielicznych wątków tematycznych, które mogą pojawić się na egzaminach z wiedzy. Nie powinniście mieć jednak wielkich obaw, gdyż wszystkie pytania tylko powierzchownie wchodzą w poszczególne tematy.

Testy psychologiczne

Test na inteligencję, test psychologiczny i rozmowa z psychologiem, to trzy etapy testu psychologicznego do Policji.

Test na inteligencję to mieszanka prostych zadań matematycznych, matryc Ravena oraz innych zagadek logicznych. Z kolei test psychologiczny ma na celu określenie profilu psychologicznego kandydata.

Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatni etap egzaminów do Policji budził popłoch wśród wszystkich kandydatów na policjanta. Obecnie nie jest on już tak wymagający, gdyż nawet nazwa została zmieniona z „wywiad zorganizowany” na „rozmowa kwalifikacyjna”.

Rozmowa kwalifikacyjna przebiega w towarzystwie policjantów i policyjnego psychologa. Ich głównym celem jest wywołanie u kandydata reakcji stresowej i obserwacji jego reakcji. Odporność na stres to podstawa u policjanta, więc powinien poradzić sobie z tą „sztuczną” sytuacją.

Więcej o rozmowa kwalifikacyjnej do Policji znajdziesz na stronie - https://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/rozmowa-kwalifikacyjna-do-policji-jak-sie-przygotowac-na-wywiad-zorganizowany

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%