Zamknij
REKLAMA

Patron krotoszyńskiej biblioteki na muralu

14:20, 26.07.2021 | Z.L.
Skomentuj
REKLAMA

19 lipca odbyło się oficjalne odsłonięcie wizerunku Arkadego Fiedlera na jednej ze ścian książnicy przy ul. Benickiej w Krotoszynie.

 

Mural powstał w celu upamiętnienia 75-lecia istnienia biblioteki oraz 35-lecia nadania jej imienia podróżnika i literata, jakim był Arkady Fiedler.

Jego wizerunek znalazł się na budynku biblioteki dzięki Łukaszowi Grobelnemu. To krotoszyński artysta, autor licznych murali, w tym dwóch na terenie naszego miasta. 

W czasie oficjalnego odsłonięcia dyrektorka biblioteki Ewa Bukowska streściła biografię Fiedlera i opowiedziała o okolicznościach, w jakich został on patronem książnicy.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele jego rodziny, czyli Arkady Radosław (syn) i Arkady Paweł (wnuk), najmłodszy czytelnik z Krotoszyna – Wojciech Paszek, oraz sympatycy biblioteki.

Ponieważ na muralu podróżnik został ukazany z lemurem, Marta Krzykała, pracująca w bibliotecznym oddziale dla dzieci i młodzieży, otrzymała od dyrektorki dwie maskotki tego zwierzęcia, które będą towarzyszyły najmłodszym czytelnikom podczas zajęć.

Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem na temat jego afrykańskich przygód. Można o nich też przeczytać w dostępnej w krotoszyńskiej bibliotece książce pt. „Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę”.

Spotkanie było elementem projektu pn. Miesz(k)amy na skwerze, dofinansowanego ze środków Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

(Z.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%