Zamknij
REKLAMA

Anestezjolodzy odchodzą, intensywna terapia czasowo zawieszona

09:38, 02.09.2021 | Z.L. S.P.
Skomentuj
REKLAMA

Zgłaszają do nas mieszkańcy zaniepokojeni sytuacją w krotoszyńskim szpitalu. Oddział intensywnej opieki medycznej obecnie nie funkcjonuje. Jest to spowodowane odejściem lekarzy anestezjologów. Dyrekcji nie udało się zawczasu zażegnać kryzysu.

 

Okazuje się, że ordynator Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej szpitala powiatowego w Krotoszynie zrezygnował z pracy. W czerwcu czterej anestezjolodzy złożyli trzymiesięczne wypowiedzenia. Byli to ordynator oddziału intensywnej terapii, szef bloku operacyjnego i jeszcze dwóch lekarzy.

W związku z tym odbyło się spotkanie z udziałem starosty Stanisława Szczotki i lekarzy. Kierownik jednak się na nim nie zjawił.

Starosta, na prośbę dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, zapytał więc, co władze szpitala mogą zrobić, aby anestezjolodzy wycofali swoje wypowiedzenia.

– Odpowiedź była następująca: ma odejść pani dyrektor – referował S. Szczotka.

W tym miejscu oznajmił anestezjologom, że szantaż nie jest żadną metodą rozwiązania tego problemu.

Dodajmy, iż w krotoszyńskim szpitalu zatrudnionych jest na umowy o pracę i w formie kontraktów 17 lekarzy anestezjologów.

Kryzysu nie udało się zażegnać. Dziś OIOM jest zamknięty.

– Działalność tego oddziału szpitalnego została czasowo zawieszona. Nie zamknięta, lecz zawieszona – powiedział Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.

W tej sprawie już wczoraj kontaktowaliśmy się z dyrektorką SPZOZ-u Iwoną Wiśniewską i jej zastępczynią Beatą Maj. Niestety, do obu nie udało nam się dodzwonić.

Według informacji, jakie do nas docierają, pacjenci są kierowani do innych szpitali w Wielkopolsce. 

– My nie będziemy co kwartał czy co pół roku wybierać nowego dyrektora, bo tak sobie życzy pewna grupa lekarzy. Jest mi przykro, tym bardziej, że są to osoby miejscowe – powiedział S. Szczotka.

Do starosty telefonowała Agnieszka Pachciarz, dyrektorka Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu, informując, iż anestezjolodzy zwrócili się do niej z prośbą o kontrolę. Chodziło o rzekome nieprawidłowości m.in. w grafiku dyżurów.

– Mieliśmy kontrolę z NFZ z Warszawy. Wypadła dobrze – podkreślił S. Szczotka. 

Starosta nie zgadza się na szantaż anestezjologów. Wyraził też nadzieję, że pojawią się nowi specjaliści, bo rozmowy już z nimi trwają.

Kryzys ma zostać zażegany w ciągu tygodnia.

[AKTUALIZACJA]

 

SPZOZ wydał dziś oświadczenie w sprawie zawieszenia pracy oddziału.

– Szpital jest w trakcie rozstrzygania konkursu dotyczącego udzielania świadczeń lekarskich na OIOM-ie – poinformował S. Pałasz.

Podkreślił, że decyzja o czasowym zawieszeniu jego funkcjonowania została podjęta w trosce o dobro pacjentów. Ci zostali przetransportowani do innych placówek, gdzie ich leczenie będzie kontynuowane.

– Szpital na chwilę obecną nie przyjmuje nowych pacjentów, który wymagaliby opieki intensywnej terapii – zaznacza rzecznik SPZOZ-u.

O całej sprawie już wiedzą odpowiednie instytucje, czyli Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ, Wielkopolski Urząd Wojewódzki i szpitale w okolicy. 

– Sytuacja jest dynamiczna, dyrekcja szpitala podejmuje intensywne kroki mające na celu jak najszybsze przywrócenie pełnego zabezpieczenia pracy na oddziale – komentuje S. Pałasz.

Według wstępnych szacunków ta sytuacja może potrwać od kilku do kilkunastu dni. 

(Z.L. S.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (17)

Krotoszynianin Krotoszynianin

27 2

W Krotoszyńskim szpitalu nigdy nie będzie dobrze ......wszystkiemu winien jest Starosta z zarządem , którzy są odpowiedzialni za zatrudnienie na stanowisko dyrektorki ,która została wcześniej wyrzucona z Słupeckiego szpitala , gdzie atmosfera pod jej rządami była taka sama jak jest teraz w Krotoszynie ....za chwilę zamkną cały szpital !!!!
10:31, 02.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obserwatorobserwator

9 0

100% racji!!!!
To ma się kręcić i liczy się tylko wynik finansowy a reszta to gładkie pitolenie na zamydlenie oczu.
Personel podobno tylko słyszy że jak tak dalej będzie pracować to ostatni zgasi światło i szpitala nie będzie. To jest motywowanie bo dla mnie chyba nie.
Ludzie się zwalniają albo nie są przedłużane umowy a na ich miejsce jak jakoś się kręci nowych nie zatrudnią aż w końcu sprężyna pęknie ale będzie za późno. 21:48, 04.09.2021


bobbob

21 0

wystarczy odwołac długiego i małego sytuacja sie wyklaruje no bo jak można rzadzić czyms na czym udawają że sie znają a biorą potężną kasę od lat 10:44, 02.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gwarancja współdziałGwarancja współdział

8 0

Długi i Mały oddali wreszcie ten szpital, czy kolejny rok mają zamiar lecieć w kulki? 13:12, 02.09.2021


HeheHehe

21 0

Panie Starosto chyba sprawa jasna , to nie jest szantaż lekarzy , proszę z nimi szczerze rozmawiać dowie się Pan w z czym i z kin dokładnie jest problem … szpital pozbywa się sukcesywnie świetnych fachowców , kilka dni wcześniej Pani Dyr Maj zapewnia ze nie ma
ryzyka odejścia co mogliśmy przeczytać w informacjach , a teraz nagle odchodzą ?? Przypominam 3
Miesięcznie wypowiedzenie … z tego co słyszę sposób zarządzania szpitalem
Jest DRAMATYCZNY , tego tez Pan nie widzi ??? Chaos jest nie do opisania … Proszę wejść na jakikolwiek oddział porozmawiać z
Personelem szczerze , dowie się Pan ze zna złego albo bardzo złego konia Pan postawił … tylo patrzmy jak rozpoczną się pozwy sądowe .. jeszcze chwilka 11:07, 02.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

@@

5 0

Starostwo świetnie o tym wie bo personel często informuje Starostwo co się dzieje w szpitalu ale co mają zrobić ??
Rozwiązać umowę i płacić odszkodowanie tak jak Starostwo w Słupcy?
A skąd nowego dyrektora ? konkurs to trochę czasu a szpital przed 4 falą pandemii i odbiorem nowego skrzydła.
A konflikt z anestezją to chyba konik pani W.

https://twojaslupca.pl/komu-zalezy-na-wywolaniu-paniki-wokol-szpitala/


21:56, 04.09.2021


bobbob

17 0

na złe konie panie kolego postawili wyborcy krotoszyna i tak od 20 lat bajzel jak tylko spojrzeć w lewo i w prawo ale uwielbiają się za to fotografować łącznie z janiakiem w lutogniewie 11:56, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Syntax Syntax

19 0

Nawet już zapomniałem, że ten super szpital ma braki kadrowe, jeżeli chodzi o lekarzy i pielęgniarki, ale ma rzecznika prasowego 🙄 to już są jaja proszę państwa, jakby dyrektor nie mógł się tym zajmować. 13:31, 02.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HeheHehe

14 0

Ja sugeruje redakcjom przycisnąć dopytać Panią dyrektor , zorganizować konferencje , może konfrontacje ZobacYmy gdzie jest prawda 18:11, 02.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

www.www.

8 0

Jaka konfrontacja panie dyrektorki wolą siedzieć w swoich gabinetach pić kawki, kombinować i zrzucać odpowiedzialność za zarządzanie na podwładnych a kasa leci.
Tłumaczyć się za nie musi rzecznik bo one nie mają odwagi.
Na sesję powiatu wysyłają dyrektora technicznego niech się tłumaczy za nie zamiast pilnować budowy.
Że konfrontacja jak najbardziej by się przydała np. na sesji rady miasta może wyjdzie kto mija się z prawdą.
Ordynator już miał się odwagę wypowiedzieć .
Post z Gazety Krotoszyńskiej
" 2 dni temu | ocena +14 / -0

jareken

Problemy z ułożeniem grafiku dyżurów na Oddziale Intensywnej Terapii (nie ma w krotoszyńskim szpitalu OIOMu) narastały od początku bieżącego roku. Złożyłem w tej sprawie kilka pism skierowanych do Dyrekcji SPZOZ. Mówiłem o problemach kadrowych na odprawach ordynatorów. Gdy uznałem, że nie mogę dalej kierować Oddziałem w warunkach permanentnego niedoboru lekarzy dyżurnych, złożyłem rezygnację z powierzonego mi stanowiska oraz wypowiedzenie umowy o pracę, zgodne z przepisami prawa, z dniem 31. maja 2021. Dyrekcja miała 3 miesiące na znalezienie lekarzy, którzy mogliby zastąpić mnie i moich kolegów. Skoro tego nie zrobiono, padają oskarżenia pod adresem lekarzy, o doprowadzenie do obecnego stanu rzeczy, to jest zawieszenia działalności Oddziału. Pan Szczotka mija się z prawdą i myli przyczyny ze skutkami.
Trzy miesiące wypowiedzenia a konkurs ogłoszony na ostatnią chwilę i przerwa w pracy oddziału"

Te panie z tego co słychać od personelu mają taki styl zarządzania "jakoś się rozwiąże" dopiero jak się pali to trzeba gasić i wtedy koszty nie grają roli byle ratować "twarz".
A pozostali dyrektorzy nie mają odwagi żeby to powstrzymać czy własnego zdania??
A Starostwo na to pozwala - bo ?????

Ciekawe czy któryś z radnych zapyta dyrekcję ile kosztowało szpital zatrudnienie dotychczasowych oddanych anestezjologów, a ile będą kosztować nowi???
Co robi pozostały personel zamkniętego oddziału i czy NFZ płaci szpitalowi gdy odział jest zamknięty.

Coś jest nie tak że odchodzą lekarze (bo to nie są pierwsi) personel medyczny, ludzie z administracji. 21:32, 04.09.2021


KrisKris

12 0

Pompowali samorządowcy balonika, no i w końcu pękł. Burmistrzu zalecam dymisję, z resztą watahy. 18:12, 02.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Posady Swoim LudziomPosady Swoim Ludziom

13 1

To nie jest działka burmistrza, tylko głąba kapuścianego na stołku starosty. Rada powiatu ma zas**** obowiązek go odwołać ze stanowiska. Natychmiast! 21:52, 02.09.2021


annaaannaa

1 4

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 15:59, 03.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QwerQwer

12 1

14.09.2021 starosta kończy 65 lat czyli zgodnie z zapowiedzią (wywiad w jednej z lokalnych gazet) powinien przejść na emeryturę. 12:57, 04.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ziomziom

8 1

byle szybciej niech s....a, 13:43, 04.09.2021


aaaaaa

0 0

hhhh 20:59, 04.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OkoOko

1 0

Szczotka zobacz na datę tego artykułu chyba że czas będzie mierzony tygodniem rosyjskim od 2 września 2021 do 9 września 2022roku. 20:20, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%