Zamknij
REKLAMA

Jadąc skuterem zahaczył o krawężnik i przewrócił się na jezdnię. Miał ponad 3 promile!

06:34, 11.09.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Nietrzeźwy mężczyzna na skutek upadku doznał urazu nogi. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 9 września o godz. 21.20 przy przedszkolu na ul. Łąkowej w Krotoszynie.Dyżurny krotoszyńskiej komendy policji przyjął zgłoszenie o mężczyźnie, który przewrócił się na skuterze. Na miejsce skierowano patrol interwencyjny.

- Policjanci ustalili, że mieszkaniec Krotoszyna kierował skuterem marki Peugeot znajdując się w stanie nietrzeźwości. Zahaczył o krawężnik, a następnie przewrócił się na jezdnię - relacjonuje st. asp. Piotr Szczepaniak, rzecznik KPP w Krotoszynie.

Z uwagi na uraz nogi powiadomiono pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy mężczyźnie.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że motorowerzysta był kompletnie pijany. Badanie wykazało 1, 58 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli ponad 3,2 promila!

Mężczyznę zatrzymano, ustalono i przesłuchano świadków zdarzenia a pojazd zabezpieczono na parkingu pomocy drogowej. Motorowerzysta teraz odpowie przed sądem.

***

Policja przypomina: prowadząc pojazd jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za osoby, które z nami podróżują oraz innych użytkowników dróg. Dlatego nie ma taryfy ulgowej dla osób, które świadomie stwarzają zagrożenie dla innych wsiadając za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Kodeks karny za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł., na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej i nie mniej niż 10 000 zł dla recydywistów.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%