Zamknij
REKLAMA

Za dwa lata w pałacu Gałeckich powstanie nowa szkoła muzyczna

15:08, 15.09.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Prawdopodobnie w 2023 r. uczniowie krotoszyńskiej szkoły muzycznej przeniosą się do nowej siedziby - pod warunkiem, że do tego czasu zmodernizowany zostanie pałac Gałeckich.

13 września ogłoszony został przetarg na przebudowę i rozbudowę pałacu wraz ze zmianą sposobu użytkowania na potrzeby Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krotoszynie.

W ciągu niecałych dwóch lat od momentu wyłonienia wykonawcy wyczekiwana przez wszystkich inwestycja zostanie zrealizowana.

Pomysł adaptacji budynku w parku na szkołę muzyczną narodził się w 2007 r. W 2011 r. Starostwo Powiatowe w Krotoszynie (jako reprezentant Skarbu Państwa) przekazało pałac szkole. Kilka lat później wyremontowano dach. Następnie powstały projekty - budowlany i wykonawczy. Uzyskano też pozwolenia na budowę, m.in. klatek schodowych z szybem windowym.

Dwa lata temu pałac został wpisany do programu kompleksowej modernizacji energetycznej, którym ministerstwo kultury objęło 139 placówek artystycznych w kraju.

Obiekt stoi pusty i czeka na remont. Teraz bliżej nieokreśloną wizję zastąpiła konkretna decyzja, dzięki której pałac zamieni się w nowoczesną siedzibę szkoły muzycznej.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%