Zamknij
REKLAMA

Zakażony nauczyciel, część uczniów SP8 na nauczaniu zdalnym

14:09, 08.10.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj
REKLAMA

Z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli ze Szkoły  Podstawowej nr 8 w Krotoszynie na kwarantannę wysłano 18 starszych klas.

 

Czwarta fala pandemii uderza z coraz większą siłą. W powiecie krotoszyńskim pierwszy zauważalny wzrost zakażeń wystąpił 7 października, kiedy to - jak podało Ministerstwo Zdrowia – pozytywne wyniki testu miało 5 osób. 8 października poinformowało o jednym przypadku zakażenia, ale już 466 mieszkańców było na kwarantannie (dzień wcześniej niecałe 200).

 

Kwarantanny zróżnicowane

Koronawirus pojawił się m.in. w największej krotoszyńskiej szkole, czyli SP nr 8. Jeden z nauczycieli otrzymał dodatni wynik testu. Niezwłocznie poinformował o tym fakcie dyrekcję placówki. Dyrektorka Katarzyna Maciejewska wprowadziła nauczanie zdalne dla klas od V do VIII. To łącznie 18 oddziałów. Dodajmy, że klasy I-IV cały czas uczęszczają do szkoły.

Najdłuższa kwarantanna objęła uczniów pięciu klas i zakończy się 14 października o północy. Ponieważ to Dzień Edukacji Narodowej, kiedy nie ma lekcji, a następujący po nim piątek jest dniem wolnym, uczniowie wrócą do szkoły w poniedziałek 18 października. Większość dzieci i młodzieży rozpocznie jednak nauczanie stacjonarne już 11 października.

 

Sanepid wyjaśnia

Skąd wzięły się różne terminy?

– Dyrektor szkoły, po analizie planu lekcji oraz obecności uczniów i pracowników szkoły, przedstawia listę osób mających bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Lista zawiera między innymi informację o dacie ostatniego kontaktu, według której nakładana jest dziesięciodniowa kwarantanna. Stąd różne terminy. Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna obejmuje kwarantanną poszczególne osoby na podstawie informacji uzyskanych od dyrektorki szkoły - informuje Joanna Kobus-Marczak, rzeczniczka prasowa krotoszyńskiego sanepidu.

Kwarantanna dotyczy tylko osób, które miały bezpośredni kontakt z zakażonym. Rodzinę osoby będącej na kwarantannie obejmuje się nadzorem epidemiologicznym, który polega na obserwowaniu przez nią swojego stanu zdrowia.

– W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zalecany jest kontakt z lekarzem rodzinnym – mówi J. Kobus-Marczak.

 

Nałożyła się grypa

Dyrektor Maciejewska zapewnia, że kadra szkoły jest w bardzo dużym procencie zaszczepiona, a zaszczepieni nauczyciele są tylko pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak dodaje, ponieważ we wrześniu zaczął się także sezon grypowy, klasy były zdziesiątkowane z powodu różnych infekcji. Chorowali również niektórzy nauczyciele, którzy przynosili zwolnienia lekarskie.

Dyrektorka mówi, że nie ma powodu do obaw, bo ciągłość nauczana została zachowana. Poza tym rodzice są o wszystkim na bieżąco informowani.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

Kaspersky Kaspersky

7 0

Ojej, czy to oznacza, że zaraz po kadrze pedagogicznej labę będą mieli urzędnicy? A prywaciarze i pracownicy marketów - do roboty! Całe szczęście, że czwarta fala poczekała chociaż aż się wakacje skończą. 15:35, 08.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

menmen

2 9

tą pseudointeligencję co się nie szczepila i teraz naraża nasze dzieci i innych to won ,i kary niech placą, po 50 % pensji przez rok, głupote trzeba tępić 10:21, 09.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntydebilAntydebil

4 1

A może od razu niech noszą taką opaskę na ramieniu? 12:02, 09.10.2021


Nowa Nowa

2 0

Tyle piszą o szkole 8 a które jeszcze mają zdalne i ile uczniów 14:10, 09.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaaAaa

2 1

A ten MEN to rodzina pana ka.......... 14:33, 09.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Syntax Syntax

4 1

Szaleństwo znowu się zaczyna, nic się nie nauczyliśmy 16:20, 09.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

X-Men X-Men

4 4

Każdy nie zaszczepiony nauczyciel powinien ponieść karę lub być zawieszony w nauczaniu 16:53, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%