Zamknij
REKLAMA

Kobieta w ciąży ranna w wypadku na krajówce w Wolenicach

09:46, 11.10.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto T.WOJCIECHOWSKI
REKLAMA

Zdarzenie z udziałem trzech samochodów osobowych na drodze krajowej wydarzyło się 8 października o godz. 16.26.

Na miejsce pojechały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz pojazd gaśniczy z jednostki OSP Rozdrażew.

W wypadku poszkodowana została kobieta pozostająca w jednym z uszkodzonych aut, natomiast pozostałych dwóch uczestników zdarzenia nie odniosło żadnych obrażeń.

Droga krajowa w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana.

Po zabezpieczeniu terenu działań ratownicy przystąpili do udzielania pomocy medycznej poszkodowanej kobiecie w widocznej ciąży, pozostającej w uszkodzonym pojeździe.

- Uwzględniając zgłaszane przez kierującą dolegliwości, wykonano stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego oraz zapewniono uczestniczce zdarzenia komfort cieplny i wsparcie psychiczne - przekazuje st. asp. Mateusz Dymarski z KP PSP w Krotoszynie.

Po przybyciu służb medycznych osobę  poszkodowaną przekazano pod opiekę kierownika zespołu, który podjął decyzję do hospitalizacji kobiety celem dalszej diagnostyki.

Obecni na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli zamknięty odcinek drogi krajowej, organizując objazdy. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych na miejscu wypadku z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej  oraz płyny eksploatacyjne  stwarzające zagrożenie dla pojazdów kołowych. Inne auta, których uszkodzenia wykluczały dalszą eksploatację, zostały przemieszczone poza obręb jezdni.

Po całkowitej likwidacji zagrożenia działania trwające łącznie 2 godz. i 18 min. zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.

 

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%