Zamknij
REKLAMA

Uczniowie ceramy pracowali i wypoczywali w Hiszpanii

10:20, 19.10.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie zrealizowano projekt „Droga ku Europie ZSP 1 w Krotoszynie”.

Grupa uczniów krotoszyńskiej ceramy kształcących się w zawodach technik weterynarii, technik budownictwa, technik logistyk oraz technik analityk podnosiła swoje kompetencje zawodowe w hiszpańskiej Saragossie. Przebywali tam od 4 tygodnie sierpnia i września.

Poznawali, w jaki sposób funkcjonują firmy za granicą, zgłębiali nowatorskie rozwiązania technologiczne, uczyli się komunikowania w języku angielskim i hiszpańskim a także rozwijali kompetencje społeczne, organizacyjne oraz kulturowe.

Uczestnicy projektu "Droga ku Europie w ZSP 1 w Krotoszynie", dzięki praktykom zagranicznym nie tylko zdobyli certyfikat Europass Mobility (dokument potwierdzający, że dana osoba odbyła za granicą staż), ale także zwiększyli swoje szanse na rynku pracy.

Pracowali w przychodniach weterynaryjnych, stadninach koni, zakładach produkcyjnych, na budowach czy w magazynach.

Pobyt w Hiszpanii nie oznaczał wyłącznie pracy. Wycieczka w Pireneje, rywalizacja w parku linowym, zwiedzanie urokliwych zakątków Saragossy to tylko część atrakcji. Uczestnicy wyjazdu swój czas wolny poświęcali na kąpiele w basenie, grę w piłkę nożną w doborowym międzynarodowym towarzystwie, spacery po parku oraz spotkania z uczniami i studentami z całego świata.

Prowadzili bloga w trakcie pobytu w Hiszpanii oraz relacjonowali hiszpańską wyprawę na Facebooku ZSP nr 1 w Krotoszynie.

Młodzież przebywała tam w ramach projektu pn. „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%