Zamknij
REKLAMA

ZDUNY. Na Łacnowej jeżdżą pod prąd

13:00, 19.10.2021 | S.P
Skomentuj
REKLAMA

Zakończyły się roboty drogowe na ul. Łacnowej w Zdunach. Wprowadzono tam nową organizację ruchu, ale nie wszyscy o tym pamiętają.

 

Na odcinku od ul. Podgórnej do ul. Jana Kazimierza obowiązuje ruch jednokierunkowy. Miejsca postojowe wyznaczono po lewej stronie jezdni. Ponadto na utwardzonym placu postój samochodów dozwolony jest po stronie prawej. Po drugiej stronie zachowane zostało przejście dla pieszych w kierunku tzw. osiedla pisarzy.

Władze Zdun przy różnych okazjach proszą mieszkańców o stosowanie się do nowej organizacji ruchu i respektowanie znaków drogowych. Niestety, ciągle zdarza się, że jednokierunkowym fragmentem Łacnowej niektórzy kierowcy jeżdżą pod prąd.

Zdaniem jednego z mieszkańców Zdun przydałoby się, aby co jakiś czas pojawiał się tam radiowóz policji – szczególnie rano.

– Policja została o tym powiadomiona. Powinna przyjeżdżać częściej – odpowiada burmistrz Tomasz Chudy.

Oby to coś pomogło, ponieważ mieszkańcy nadal czują niepokój.

- Tylko czekać aż dojdzie do wypadku - powiedział inny zdunowianin.

Przebudowa części Łacnowej była możliwa dzięki pozyskanemu przez samorząd Zdun  dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączny koszt robót  to prawie 1,7 mln zł. Niemal 100 proc. sfinansowano ze środków zewnętrznych.

W ramach zadania wybudowana została ścieżka pieszo-rowerowa, a po drugiej stronie chodnik. Ponadto powstała zatoka autobusowa przy szkole podstawowej, zjazdy na posesje, dwa bezpieczne, wyniesione przejścia dla pieszych oraz utwardzony plac parkingowy. Ścieżkę  rowerową oraz chodnik wykonano z płyt granitowych, a opaski chodnikowe i zatokę autobusową z kostki granitowej.

Jeszcze w tym roku gmina Zduny, również przy udziale środków zewnętrznych, przebuduje skrzyżowanie ulic Łacnowej i Polnej oraz zmodernizuje kolejne odcinki chodników w tym rejonie.

(S.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

TakToJa TakToJa

1 0

Mało widoczny znak zakazu 13:46, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Davina ClaireDavina Claire

0 0

Dzień dobry; Jeśli pilnie potrzebujesz pożyczki, Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem dyrektorem finansowym Novelty Finance. Zwróciłem uwagę, że osoby prywatne i firmy mają tak duże trudności z uzyskaniem kredytu w bankach lub innych instytucjach finansowych. Moja firma (Novelty Finance) jest tutaj, aby udzielić Ci pożyczki, której potrzebujesz. Możesz skontaktować się z nami przez e-mail: [email protected] LUB wyślij wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swój styl życia, czy masz do czynienia z nieoczekiwanym wydatkiem, pożyczka z NOWOŚCI FINANSÓW jest tym, czego potrzebujesz.

NOVELTY FINANCE jest elastyczny: możesz pożyczyć do piętnastu milionów euro (15 000 000,00 euro), z odpowiednimi okresami spłaty do 30 lat. Możesz ubiegać się o pożyczkę zabezpieczoną lub niezabezpieczoną. Oferujemy szeroką gamę pożyczek osobistych, biznesowych, mieszkaniowych i konsolidacyjnych, które można dostosować do zmieniających się potrzeb i okoliczności przy bardzo niskim oprocentowaniu.

Co otrzymujesz, składając wniosek w Novelty Finance:
√ Natychmiastowy dostęp do Twoich środków po zatwierdzeniu.
√ Konkurencyjne stopy procentowe (3% rocznie)
√ Elastyczne warunki spłaty
√ Możliwość szybszej spłaty kredytu
√ Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków
√ Nie będziesz spieszył się ze spłatą pożyczki, będziesz miał czas na rozpoczęcie spłaty pożyczki.
√ Brak ukrytych opłat

Jak złożyć wniosek:
Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i proste!
Firmy lub osoby fizyczne zainteresowane złożeniem wniosku o pożyczkę w Novelty Finance i potrzebują więcej informacji na temat oferty pożyczki, powinny WYSŁAĆ E-MAIL na adres ([email protected]) LUB wysłać wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531, aby uzyskać więcej informacji i informacje ustne. & C's Zastosuj... 04:43, 22.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%