Zamknij
REKLAMA

Czy lokalne władze kneblują im usta? Międzyosiedlowy zespół walczy

14:49, 19.10.2021 | Sebastian Pośpiech
Skomentuj foto J.GŁODAS
REKLAMA

Podczas ostatniej sesji krotoszyńskiej rady miasta przerwano wypowiedź Mirosława Chojnickiego, przewodniczącego Rady Osiedla nr 1 w Krotoszynie.

 

Chojnicki, który wystąpił także jako przedstawiciel Międzyosiedlowego Zespołu Interwencyjnego, zamierzał zadać pytania, ale wcześniej chciał przedstawić stanowisko MZI.  Wówczas przerwała mu przewodnicząca rady Anna Sikora.

– Nazwa punktu obrad brzmi „wnioski radnych oraz wnioski i zapytania sołtysów i przewodniczących rad osiedli”. Pytam więc, jakie pan ma wnioski albo jakie zapytanie? To nie ma być wystąpienie – stwierdziła.

Przewodniczący RO nr 1 odparł, że pytania znajdą się na końcu jego wypowiedzi, ale najpierw chciałby coś wytłumaczyć.

„Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że pomiędzy osiedlami mieszkaniowymi wysokiej zabudowy – między blokami pomiędzy ulicami Konstytucji, Fabryczna, Masłowskiego i Benicka – w centrum miasta od siedmiu lat, dzień i noc, funkcjonuje kompleks nielegalnych budowli, inwestycji uznanych za samowole budowlane, prowadzących nielegalną działalność, zakłócających warunki zamieszkania i życia mieszkańcom przez cały rok" – przytoczył pismo MZI.

Wtedy ponownie głos zabrała szefowa rady, prosząc o zgłoszenie wniosku lub zadanie pytania. Chojnicki zauważył, że mieszkańcy domagają się od samorządu, aby zajął się sprawą, z którą  borykają się już od lat. Jak twierdzą, nie mają wsparcia władz lokalnych.

Sikora trzeci raz przerwała szefowi rady osiedlowej przypominając, że powinien przedstawić konkretny wniosek lub pytania. Nie zgodziła się na odczytanie całego pisma, które przedstawiciel MZI przyniósł na obrady.

W piśmie, które otrzymaliśmy od MZI, znajduje się m.in. takie pytanie, „czy miasto uzyskuje jakikolwiek przychód do budżetu z nielegalnej działalności prowadzonej w halach magazynowych, dla których wydano decyzje co do rozbiórki, jako wybudowanych niezgodnie z udzielonym pozwoleniem?” Ponadto są pytania o to, czy miasto nalicza i uzyskuje podatek z parkingu wykorzystywanego jako baza dla samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych.

“Parking jest nieodebrany przez inspektora nadzoru budowlanego, nie ma zgłoszonej działalności i jest nielegalny orzeczeniem sądowym” , napisał M. Chojnicki.

Chojnicki zamierzał jeszcze odczytać inne pismo, wysłane wszystkim  radnym, sugerujące, że burmistrz gruntownie przeanalizuje swoje dotychczasowe stanowiska w przedmiotowej sprawie i „stanie ostatecznie w obronie słusznych żądań mieszkańców osiedli nr 1, 3 i 5 w Krotoszynie”. Na to jednak również nie pozwoliła mu szefowa rady.

„W ocenie zespołu chodzi o niedopuszczenie do upublicznienia przedstawianego w pismach problemu i publikacji stawianych pytań, za które w jakiejś części odpowiedzialni są także włodarze miasta” – piszą w mailu do Rzeczy Krotoszyńskiej członkowie MZI: Mirosław Chojnicki i Ludwik Sójka.

(Sebastian Pośpiech)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (11)

naródnaród

9 0

tak samo władza lokalna knebluje `usta ludzi jak chodzi o szpital
18:36, 19.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trectrec

3 1

wybraliście ...to macie 17:06, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 0

Niech Burmistrz Krotoszyna zajmie się tym co powinien a nie tym co nie powinien. Jest szereg spraw gdzie urząd dręczy tym co jest dobre a nie dręczy tego co jest złe. W Krotoszynie gdzie wschód jest zachód a gdzie północ to południe - przestańcie odgrywać frajerów. 18:53, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Syntax Syntax

4 4

Ten obszar od dziesiątek lat był związany z działalnością gospodarczą, jak tartak kiedyś działał to było pewnie gorzej niż teraz. Ale wielu się zestarzało i teraz nawet szczekanie psa, czy śmiech dziecka bardzo przeszkadza. Pieniactwo i tyle. 20:48, 20.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 1

W Krotoszynie zmarła a jak się sama tytułował agentka asystent i doradca prokuratury.Mieszkala gdzieś w okolicy ul.Rolniczej. 08:40, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 1

Nie będzie tej sprawy ciągnął dalej.Czerwona ocena to fałszywość. Niech to pozostanie sumieniu w samym sobie mieszkańców Krotoszyna.

09:54, 21.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 2

Na temat wczorajszego pogrzebu osoby z około ul Rolniczej. Pogrzeb prowadził i odprawił msze sam proboszcz co jest rzadkością. Ale jak zawsze podczas takiego pogrzebu to poniżań wobec innych od licha i trochę.
Wynika, że co stare to i jare, które sprzyja demokracji a i nawet szpeci - nie czym złego to tobie nie miłe. 11:40, 22.10.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 1

Należy dodać, że te pogrzeby prowadzą do konfliktów rodzinnych i rozwodów. Już tak było a jak będzie obecnie to czas pokaże. Opamiętajcie się co czynicie. 12:03, 22.10.2021


Marian J.Marian J.

0 1

Czerwona ocena świadczy o tym jaka w Krotoszynie panuje zgryzota i nienawiść.
Są to sprawy komunizmu które się obecnie panosza na cmentarzu i czynia zło rodzinne i społeczne. 14:46, 22.10.2021


Marian J.Marian J.

0 0

czerwona zgryzota ( oceny ) górą piachu i zgnilizny. 16:13, 22.10.2021


Marian J.Marian J.

0 0

A tak na koniec z mojej strony.
Wynika, że krotoszyński cmentarz jest siedliskiem różnego rodzaju prowokacji lub jest wykorzystywany do celowych prowokacji. Tak z tego wynika. Cmentarz to miejsce religijne i nie można pozwalać a żeby podczas pogrzebu czy innych uroczystości działy się takie zjawiska, które prowadzą do szereg komplikacji społecznej i rodzinnej. 22:47, 22.10.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%