Zamknij
REKLAMA

GOSTYŃ. Krotoszynianin bez prawka. Dostał srogi mandat

12:37, 12.01.2022 | Z.L.
Skomentuj
REKLAMA

Przez nowe przepisy kara pieniężna, jaką otrzymał 41-latek za jazdę bez uprawnień, zwiększyła się trzykrotnie w stosunku do dawnego taryfikatora. Mężczyzna będzie też odpowiadał przed sądem.

 

Przypomnijmy, że zmiany weszły w życie 1 styczna br. Na skutek nowych przepisów więcej niż dotychczas płacą m.in. kierowcy przekraczający prędkość czy osoby popełniające wykroczenia wobec pieszych, np. nie ustępując im pierwszeństwa.

10 stycznia ok. godz. 13.00 w Piaskach (pow. gostyński) na ul. Św. Marcina jeden z gostyńskich dzielnicowych zatrzymał do kontroli drogowej 41-letniego krotoszynianina poruszającego się autem marki Mitsubishi. Wtedy to zorientował się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Wcześniej w tego typu sytuacji 41-latek otrzymałby jedynie mandat w wysokości 500 zł.

– Od tego roku każdą sprawą kierowania autem lub motocyklem bez uprawnień musi zająć się sąd – informuje asp. sztab. Monika Curyk, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Mężczyźnie grozi więc kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny w wysokości co najmniej 1,5 tys. zł (kwota może wynieść do 30 tys. zł). Ponadto pewne jest, że sąd orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów. 

(Z.L.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Marian J.Marian J.

0 0

Policja w Krotoszynie to tylko widzi osoby jej zaufane. Dziwne, że zauważyli osoby, która jeździ bez prawa jazdy.
Jak obecnie można się zorientować, że policyjne psy swoim węchem wyczuwają już na odległość osoby, które są jej nie przychylne - czyżby odpowiednie szkolenia. 19:12, 12.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 0

Dziwne, że nie zauważyli osoby, która jeździ bez prawa jazdy. 19:15, 12.01.2022


REKLAMA
0%