Zamknij
REKLAMA

Auto uderzyło w drzewo. Kierowca i pasażerowie uciekli. Zostawili 15-latkę

19:20, 17.01.2022 | red.
Skomentuj foto OSP KOBYLIN
REKLAMA

14 stycznia wieczorem na łuki drogi Starkówiec-Łagiewniki auto marki Ford Focus wypadło z drogi i uderzyło w drzewo.


- Na miejscu zastano tylko jedną uczestniczkę z obrażeniami. Pokrzywdzoną okazała się 15-letnia mieszkanka Krotoszyna, która zabrana została przez pogotowie do szpitala - mówi asp. szt. Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Policjanci ustalili, że pojazdem jechało 5 osób, ale czworo z nich uciekło w pole. Ustalono na kogo jest zarejestrowany pojazd i policjanci udali się do miejsca zamieszkania właściciela. Tam okazało się, że pojazdem mógł jechać jeden z braci, lecz nie zastano żadnego z nich na miejscu. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia poinformowali dyżurnego, że na miejsce wypadku powrócił jeden z uczestników. Był to 18-letni mieszkaniec gminy Kobylin, który był nietrzeźwy – wynik badania wykazał 0,63 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (1,3 promila). 
Sytuacja rozgrywała się dynamicznie. Policjanci z Posterunku w Kobylinie w miejscu zamieszkania braci zastali pozostałych uczestników zdarzenia: dziewczynę lat 16, mieszkankę gminy Zduny i 16-letnigo chłopaka z gminy Kobylin.  Z ustaleń mundurowych wyszło, że kierującym pojazdem prawdopodobnie był 20-letni mieszkaniec gminy Kobylin, który został dowieziony na miejsce zdarzenia. Młody mężczyzna jak się okazało był w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało 1,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli nieco ponad 2 promile).
W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 15-latka z Krotoszyna oraz 16-latka z gminy Zduny, które zostały zabrane do szpitala. Ponadto do szpitala został zabrany również młody mężczyzny, który miał kierować samochodem. Pobrano od niego krew do badań na zawartość środków odurzających oraz alkoholu. 

- Po przebadaniu w szpitalu i nie stwierdzeniu przeciwskazań do przebywania w pomieszczeniu do osób zatrzymanych 20-latek został zatrzymany. Policjanci do wyjaśnienia sprawy zatrzymali również 18-letniego brata 20-latka, który też podróżował tym pojazdem. 

 

Następnego dnia po wytrzeźwieniu i po zebraniu pełnych informacji, przesłuchaniu i rozpytaniu małoletnich uczestników zdarzenia, przedstawiono zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 20-latkowi. 
Mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu. Zarzut ten będzie uzupełniany po uzyskaniu opinii medycznej co do stanu obrażeń uczestników wypadku. Zabezpieczono procesowo pojazdu marki Ford Focus, który został zdeponowany na parkingu depozytowym. 
Postępowanie prowadzi KPP w Krotoszynie.
 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

Krzysztof Krzysztof

1 1

Dożywotnio zabrać prawko,3miesiace powinno być odsiatki 11:43, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

X-Men X-Men

1 0

No i jaka teraz kara??? 11:43, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StrzepanStrzepan

0 3

Dożywotnio? zastanów się. Nie było ofiar. jest młody, istnieje duże prawdopodobieństwo że jeszcze zmądrzeje. A ta nauczka ma szanse na pozytywne postępowanie tego człowieka w przyszłości. 18:21, 18.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytaniePytanie

1 0

Gdzie są komentarze do artykułu ,, z wokandy" 08:16, 19.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 1

Pseudonim - pytanie.
Jest dziwne dlaczego to z wokandy zostało zablokowane.
Może wynikać, że komentarze są nieodpowiednie co go wyroku. Krzyżowanie i czy można wyprzedzać rowerzystę. Przeglądając szereg przepisów to rowerzystę można wyprzedzać na skrzyżowaniu. Wyrok Sądu wskazuje, że należałoby się pilniej przyjrzeć rowerzyście to i wypadku można było uniknąć. 09:55, 19.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marian J.Marian J.

0 1

Wynika, że czerwone oceny wstawiają tumany. 19:40, 19.01.2022


REKLAMA
0%