Zamknij
REKLAMA

Jak wykończyć lustro wklejane?

18:43, 26.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Jednym z ważniejszych elementów każdej łazienki jest lustro. Przydaje się nie tylko do tego, żeby się przejrzeć, ale pełni też funkcję dekoracyjną. Popularne są ostatnio tzw. lustra wklejane. Na czym polega taki montaż i jak go zakończyć, aby całość prezentowała się estetycznie? (materiały partnera)

 

Lustro wklejane. Wszystko, co warto wiedzieć

Tradycyjnie lustra wiesza się lub klei na ścianie. Niewiele osób wie, że można inaczej. A można! Coraz popularniejsze stają się tzw. lustra wklejane, czyli montowane tak, aby ich powierzchnia licowała się z powierzchnią płytek w łazience. Takie lustro trzeba zaplanować odpowiednio wcześniej, aby zostawić odpowiednią przestrzeń między płytkami na jego wklejenie. Tafla z reguły musi być też stworzona na wymiar.

Są to jednak niedogodności, które warto przeżyć, jeśli zależy nam na estetycznym wnętrzu. Lustro wklejane daje dużo bardziej minimalistyczny efekt niż lustro wieszane, a brak jakiegokolwiek obramowania wygląda naprawdę elegancko. To dobra opcja tam, gdzie miejsca jest niewiele — w małych łazienkach elementy funkcjonalne (takie jak właśnie lustro) warto wtapiać w otoczenie. Trzeba tylko zrobić to dobrze!

Jak zamontować lustro wklejane w łazience?

Najłatwiejszy sposób na trwały montaż lustra wklejanego to przymocowanie go za pomocą kleju montażowego, który daje stabilne i pewne połączenie. Warto zastosować dobrej jakości klej i ściśle stosować się do instrukcji jego zastosowania, co pozwoli zminimalizować ryzyko odklejenia się lustra.

Nie chcesz ryzykować, że zrobisz coś źle? Zdecyduj się na wykończenia pod klucz z MamyTo! Specjaliście zamontują lustro i perfekcyjnie zlicują je z płytkami, a — jeśli zechcesz — pomogą też w jego wykończeniu.

Jak prawidłowo wykończyć lustro wklejane?

Wykończenie lustra wklejanego silikonem

Jedną z opcji na wykończenie wklejanego lustra jest zastosowanie na łączeniach lustra z płytkami silikonu. Szklarze ostrzegają jednak, że niewłaściwy silikon może powodować wżery na spodzie lustra, przez co jakimś czasie będą pojawiały się plamy na jego obrzeżach. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że do luster nie wolno stosować silikonów octowych, czyli tych najpopularniejszych dostępnych w marketach. Aby uniknąć kłopotów w późniejszym czasie, warto zainwestować w silikon neutralny dla luster np. silikon szklarski, który nie zawiera octu i jego pochodnych.

Wykończenie lustra wklejanego fugą

Możliwe jest też wykończenie lustra wklejanego fugą, czyli materiałem, którym wypełnia się przerwy między płytkami. Zaletą tej metody jest spójność w wykończeniu całej ściany, natomiast nie każda fuga nadaje się do zastosowania przy lustrze. Pod wpływem temperatury lustro może się delikatnie rozprężać, dlatego zwykła fuga mogłaby popękać. Lepiej zastosować fugę elastyczną. Można dopasować jej kolor perfekcyjnie do koloru zastosowanej fugi płytkowej, dzięki czemu całość będzie estetyczna.

Wykończenie lustra wklejanego listwami

Najszybszy i najprostszy sposób na wykończenie lustra wklejanego to zastosowanie listew. W zależności od tego, w jakim stylu urządzona jest nasza łazienka, możemy zastosować listwy drewniane, metalowe, z MDF lub tworzywa sztucznego. Wystarczy przymocować je w miejscu łączenia lustra z płytkami za pomocą kleju — w miejscu łączenia listwy powinny być docięte pod kątem 45 stopni. To dobry sposób na zamaskowanie połączeń, ale niestety tracimy efekt zlicowania lustra ze ścianą, osiągnięty przez wklejanie lustra.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%