Zamknij
REKLAMA

Dwa miliardy euro dla Wielkopolski 

12.10, 17.03.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

 

Dzielimy się z Wami wiadomością, na którą czekają samorządy, przedsiębiorcy czy organizacje społeczne w regionie. Ruszyły oficjalne negocjacje z Komisją Europejską dotyczące nowego programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 .  W nowej perspektywie region będzie miał do dyspozycji ponad 2 mld euro. Pieniądze zasilą inwestycje m.in. związane z transformacją energetyczną i cyfrową oraz budowaniem innowacyjnej gospodarki. Dotacje wspierać będą też zawodowy, edukacyjny i społeczny rozwój mieszkańców.

Sporo wartościowych projektów jest realizowanych ze starej perspektywy unijnej 2014-2020. W nowym wydaniu e-magazynu „Nasz Region” zaglądamy do Dziennego Domu Opieki Medycznej  w Buku, zrewitalizowanej biblioteki w Lesznie , a także odwiedzamy odrestaurowaną zabytkową willę Mimoza w Puszczykowie . Z Wojciechem Baurem – dyrektorem Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, jednej z pierwszych tego typu jednostek w Polsce, rozmawiamy m.in. o tym, jak efektywnie wspierać seniorów i czy „dzisiejsza sześćdziesiątka to dawna czterdziestka”. Piszemy również o cieszącym się dużym zainteresowaniem mieszkańców programie profilaktyki retinopatii cukrzycowej. Sporo uwagi poświęcamy również projektowi „Płynne przejście”, który wspierać będzie pracowników konińskiego zagłębia węglowego w przekwalifikowaniu się.

Chcesz wiedzieć, jak zmienia się Wielkopolska z Funduszami Europejskimi? Czytaj e-magazyn „Nasz Region” i bądź na bieżąco. 

Fot. Chroma Stock

(Materiał partnera)
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

pispis

2 0

a mogło być 700 dla Polski 12:42, 17.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

3 0

mogło.. mogło być ale dzięki uprzejmości naszych władz nic nie będzie:( 20:41, 17.03.2022


0%