Zamknij
REKLAMA

W niedzielę 15 maja zapraszamy na Kiermasz Ukraiński

14:22, 11.05.2022 | popi
Skomentuj
REKLAMA

15 maja na krotoszyńskim rynku odbędzie się Kiermasz Ukraiński, organizowany przez Lions Club Krotoszyn.

 

Lions Club wspiera uchodźców z Ukrainy. Do naszego powiatu przybyło ich dotąd ok. 2 tys.

"Lionsi" podjęli ścisłą współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, jako koordynatorem pomocy Ukraińcom w naszym powiecie, jak również z organizacjami pozarządowymi.

Członkowie klubu Lions pomagają bezpośrednio, jak i pośrednio, wspierając finansowo i materialnie działania PCPR oraz niektórych organizacji pozarządowych.

Już w marcu klubowiczom udało się skierować do Koźmina i Krotoszyna dostawę najbardziej potrzebnych artykułów żywnościowych, higienicznych, chemicznych i pościeli. Zrobili to w ramach akcji pomocy Ukrainie przez związanego rodzinnie z Krotoszynem przedsiębiorcę rolnego z Brandenburgii.

Na początku kwietnia przekazali na specjalne konto powiatu 20 tys. zł na zakup najpotrzebniejszych artykułów. Kolejne 10 tys. zł na ten cel wpłynęło z ich inspiracji od jednej z firm wielkopolskich. Dwóch członków LC od paru tygodni gości kilka rodzin ukraińskich.

Pomoc finansowa możliwa jest w dużym stopniu dzięki inicjatywie kolegów z klubu założycielskiego Lions Club Wienhausen-Flotwedel w Dolnej Saksonii, którzy przekazali darowiznę w wysokości 5 tys. euro.

– W maju dotrze do Krotoszyna duża dostawa odzieży zebranej przez wspomnianego wyżej przedsiębiorcę z Brandenburgii. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować w najbliższych tygodniach także dostawę dużej partii używanych komputerów od firmy z Badenii-Wirtembergii – zapowiada koźminianin Jacek Zawodny, członek LC Krotoszyn.

15 maja na krotoszyńskim rynku odbędzie się Kiermasz Ukraiński, organizowany wspólnie z PCPR i przy wsparciu m.in. lokalnych stowarzyszeń Pomost z Krotoszyna i Odnowa z  Rozdrażewa, a także krotoszyńskiego urzędu miasta oraz szkół - ZSP nr 2 i ZSP nr 3. 

Na jarmarku będą przede wszystkim ukraińskie wyroby kulinarne, przygotowane przez mieszkające w naszym powiecie kobiety z Ukrainy. A wszystko to przy ukraińskiej muzyce i występach przybyszów zza wschodniej granicy.

LC liczy na wysoką frekwencję i hojność, bo cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom.

(popi)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Marian J.CMarian J.C

0 1

A żeby był to kiermasz wspólnej przyjaźni - a nie szczucie psem kota. 19:50, 11.05.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 0

Jaka ocena taki kiermasz.Krotoszyn pod względem złośliwości udredzrwa i diabelstwa oraz oczerniania to ma to juz we krwi.Pomysl lrotoszynianie a jaki sam jesteś i nie żeruj na czyjeś krzywdzie. 03:49, 12.05.2022


Marian J.CMarian J.C

0 0

Dlaczego tak jest w Krotoszynie, że tylko panuje złośliwość, udręczanie, diabelstwo oraz oczernianie. Wynika, że to nałożony cel, który uprzykrza życie a nie mający prawnego pokrycia.
Nie mam zamiaru bez potrzeby przypisywać ale najbardziej wskazuje, że to Policja doprowadza do takich sytuacji. Ale jakie na to mają dowody to wynika, że mogą to być jakieś sprawy z lat przeszłych a obecnie wyciągane na plan akcji. Dotyczyć to może osób, których nie ma już na tym świecie lub osób z poza Krotoszyna. Ciągle pociąga się za język i wynika, że czynią to osoby z działów śledczych czy wywiadowczych i nie zważając na to, że czynią krzywdę bliźniemu - łatwo pod kimś dołek wykopać i w niego wpaść ale trudniej z niego wyjść. A zatem krotoszynianie nie czyń zła bez potrzeby bo jest to przechytrzenie i zniewalanie, które nawet prowadzi do przymusowej śmierci lub umieszczania w szpitalu psychiatrycznym w Miliczu.
Tak było ze mną w roku 2020 gdzie sytuacje policyjne a nawet wspólne ( bez potrzeby ) z Pogotowiem Ratunkowym doprowadziły do tego i zabrano z domu i zawieziono na dwa miesiące do szpitala psych. w Miliczu.
Obecność dzielnicowego i wynikła ze zgłoszenia ulicznego ( a zarzuty się nie potwierdziły ) i innych z Policji łącznie z P.R to 9 osób, które doprowadziły do pogorszyła stanu zdrowotnego.
Bo gdyby nie udolna wymiana pieca CO przez bogatego przedsiębiorcę z Ostrowa Wlkp pana P. gdzie w końcu odinstalował i zabrał piec z pomocą radcy prawnego a żeby ukryć wady instalacyjne mogłoby nie dojść do takiej dramatycznych scen.
Policja z Krotoszyna wykorzystała te sytuacje bo jak to bywa w policyjnych szeregach ale wynikło, że przechytrzyli i doprowadzając do skrajności życiowej a następnie ratując swój honor - umieszczając w wymienionym szpitalu.
Tak to należałoby podsumować. 14:20, 12.05.2022


Marian J.CMarian J.C

0 0

Mała poprawka a wiec słowo pogorszyła należy zastąpić słowem - pogorszenie stanu zdrowotnego. 14:47, 12.05.2022


Marian J.CMarian J.C

1 0

Ukraina góra po wczorajszym Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie. Dziś medialny szum, że Polska dała Ukrainie 12 punktów a Ukraina Polsce 0.
Z tego wynika, że cudzie chwalicie swojego nie znacie. Tak to jest być gorliwym wobec Ukrainy a Ukraina do nas nadgorliwa - należy Ukrainie przykręcić nieco śruby. 10:50, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%