Zamknij
REKLAMA

Bywało, że dyrektor szpitala był terroryzowany przez lekarzy

09:08, 14.05.2022 | buc
Skomentuj
REKLAMA

Stypendia starosty krotoszyńskiego dla studentów kształcących się na kierunkach medycznych mają być cudownym panaceum na brak kadry lekarskiej w krotoszyńskim szpitalu. Czy tak się stanie? Niektórzy głęboko w to wierzą. Póki co wiadomo, na jaką kasę mogą liczyć studenci i na jakich warunkach wsparcie otrzymają.

 

Prace nad uchwałą związaną ze wsparciem finansowym młodych ludzi, którzy swą przyszłość wiążą z zawodem lekarza, trwały od jakiegoś czasu.

Czas wszystko zweryfikuje

Z dobicia do ich finału zadowolenia nie krył wiceprzewodniczący rady powiatu krotoszyńskiego.

– Trochę szkoda, że tak późno, ale dobrze że jest (uchwała - przyp. red.). Wierzę, że ona dobrze się przyjmie i będziemy mogli tak poważnie w przyszłości porozmawiać o tym, żeby obniżyć ten pułap korzystania z tej uchwały, być może już od drugiego roku studiów – zaznaczył radny Dariusz Rozum. 

Dodał, że wdrożenie uchwały nie tylko zapewni kadrę lekarską z odpowiednimi specjalizacjami dla naszego szpitala, ale będzie miało także wpływ na polepszenie zarządzania tą jednostką.

– Wiemy jak to w przeszłości wyglądało. Bywały sytuacje, gdy dyrektor (SPZOZ w Krotoszynie - przyp. red.) był centralnie terroryzowany, ale jeśli jest się pod pręgierzem i ma się brzytwę przy szyi, to nie chciałbym być na miejscu dyrektora jednostki i radzić sobie z tym wszystkim.

Rozum ma nadzieję, że powiat tą uchwałą pomoże przede wszystkim w przyszłości, gdy ci którzy z niej będą korzystać, pracować będą w naszym szpitalu.

 

Zadbać o odpowiednią promocję

Jego optymizm w związku udzielaniem wsparcia przyszłym lekarzom, podzielał także Jacek Zawodny.

– Cieszę się, że my jako rada powiatu krotoszyńskiego tworzymy podstawy i dofinansowujemy ich studia, tak aby mogli tutaj na terenie powiatu krotoszyńskiego pracować – przekonywał radny powiatowy z Koźmina Wlkp.

Natomiast Hieronim Marszałek zaproponował, aby rozpuścić wici i wypromować wypracowaną przez samorząd powiatu strategię wsparcia przyszłych medyków. Podobnie uważał jego kolega z rady Marcin Leśniak, który zasugerował, ażeby rozszerzyć prowadzenie tego naboru tak, aby dotrzeć do studentów w szerszej formie.

– Z całym szacunkiem, ale studenci medycyny raczej nie śledzą na co dzień strony internetowej powiatu krotoszyńskiego. Więc taka moja prośba, by wystąpić do wszystkich uniwersytetów medycznych z tą informacją – zaapelował Marcin Leśniak.  

Natomiast Waldemar Wronecki, zastępca naczelnika wydziału edukacji w krotoszyńskim starostwie, zapewnił, że po wejściu w życie uchwały przeprowadzona zostanie szeroka jej promocja.

Radni jednomyślnie zagłosowali za przyjęciem uchwały.

***

Stypendium przyznawane będzie nie więcej niż pięciu studentom w danym naborze wniosków, na okres maksymalnie 9 miesięcy i w wysokości maksymalnie 2 tys. zł miesięcznie.

Warunki, które musi spełnić student, aby otrzymać stypendium:

- kształcić się na kierunku lekarskim na IV, V lub VI roku szkoły wyższej

- za poprzedni rok nauki uzyskać średnią ocen na poziomie co najmniej 3,75

- nie korzystać z urlopów określonych w regulaminie studiów, z urlopu macierzyńskiego i  rodzicielskiego

- zawrzeć umowę, w której zobowiąże się do podjęcia pracy w SPZOZ w Krotoszynie, co najmniej na czas adekwatny do okresu pobierania stypendium

(buc)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

studentstudent

1 0

ale naiwni ci radni 16:27, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hos Hos

8 0

Dyrektor szpitala był terroryzowany, chyba przez starostę i radnych 17:09, 14.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Herostrates Herostrates

4 0

Zdecydowanie. 18:34, 14.05.2022


WiaraWiara

5 0

Nic i nikt nie poprawi kondycji i opinii tego szpitala jeżeli nie zmieni się dyrektor medyczny 17:10, 14.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Były pacjentByły pacjent

5 1

W Pleszewie potrafią,to może i u nas. Wiara czyni cuda, ale warunki stwarzają ludzie. Atmosfera pracy jest najważniejsza , a terroryzm jest bronią obusieczną i szkoda że cierpią niewinni pacjenci.
Aby szpital z umieralni stał się leczącym ludzi musi dojść do radykalnych zmian. 08:33, 15.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%