Zamknij
REKLAMA

Śmigłowce i myśliwce na naszym niebie. Wojska NATO ćwiczą

10:59, 19.05.2022 | red.
Skomentuj foto K. NOWICKI
REKLAMA

W ostatnich tygodniach na niebie coraz częściej widujemy samoloty wojskowe. We wtorek zauważyliśmy 3 śmigłowce bojowe.

Niestety, udało nam się wykonać tylko słabe zdjęcie w okolicy Nowego Folwarku, ale mamy za to dla państwa prawdziwą gratkę. To fotorelacja z ćwiczeń w okolicy Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie). Tam przez dwa dni słychać było huk myśliwców, latały śmigłowce bojowe, a nad Wisłą w pobliżu Chełmna wojska NATO ćwiczyły przeprawę przez rzekę.

Te trzy drobne punkty na niebie to śmigłowce wojskowe

Jak podaje portal swiecie24.pl, w ćwiczeniach brały udział wydzielone siły z jednostek 16. Dywizji Zmechanizowanej oraz Batalionowej Grupy Bojowej NATO stacjonującej w Polsce. Razem około 600 żołnierzy oraz sporo sprzętu."Ich zadaniem było przeprawienie się na drugi brzeg rzeki. Był desant z powietrza, atak grup bojowych z łodzi motorowych, wsparcie myśliwca F16 oraz śmigłowców bojowych Mi24" - piszą dziennikarze portalu.

- Przygotowując się do przemieszczenia, żołnierze dokonali analizy możliwości przerzutu sił i sprzętu do wskazanego rejonu - wyjaśnia por. Karol Frankowski, Szef Sekcji Prasowej 16PDZ. - W trakcie przemieszczania się po drogach publicznych dowódcy pododdziałów doskonalili praktyczne umiejętności podwładnych w zakresie sprawnego i bezpiecznego poruszania się w zwartych kolumnach, szczególną uwagę zwracając na zachowanie określonych wcześniej warunków bezpieczeństwa.

Ćwiczenia obserwowane były przez wysokich rangą oficjeli z NATO, którzy mogli przekonać się jak przebiegają współdziałania pomiędzy sojusznikami w Sojuszu Północnoatlantycki.

Polska uczestniczy w inicjatywie NATO eFP - wzmocnionej Wysuniętej Obecności (ang. enhanced Forward Presence). Główną jej siłę stanowią cztery wielonarodowe batalionowe grupy bojowe NATO, rozmieszczone w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii. Każda grupa została utworzona przez państwo ramowe, którymi są odpowiednio: Stany Zjednoczone, Niemcy, Kanada i Wielka Brytania. Działania wszystkich grup koordynowane są przez Wielonarodową Dywizję Północny Wschód, sformowaną w Elblągu.

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (13)

Oj Oj!Oj Oj!

8 0

A jak się ma fotorelacja do apelu ,by niczego na ten temat nie publikować? Przecież internet też mają ruscy 15:37, 19.05.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 4

Ale kierowały się w kierunku Kobylina bo tam to powiatowe zło się ukrywa.One mają czujniki i wygrywają gdzie coś jest nie tak i wynika że wykryły Kobylin.Nastepnym razem to już poleca z rakietami na wodę i ogłodza lub zaleją to zło i Kobylin będzie jak trzeba
Trochę śmieszne ale i też może prawdziwe bo Kobylin i okolice zawiele sobie pozwalają. 16:56, 19.05.2022


Marian J.CMarian J.C

0 4

Z tych czerwonych ocen na tym forum to już nawet zagranica się interesuje oraz uważają, że Krotoszyn ma manie na takim punkcie.
Podsumowując zielone jak czerwone oceny a szczególnie te drugie od istnienia takich praktyk to wynika, że *%#)!& honorem. *%#)!& dalej ale dobrze utrzyjcie d... 19:55, 19.05.2022


Marian J.CMarian J.C

0 4

Podsumowując zielone i czerwone oceny a szczególnie te drugie od istnienia takich praktyk to wynika, że wypróżniają się swoim honorem i czyńcie tak dalej - ale dobrze utrzyjcie d... 20:03, 19.05.2022


AlanAlan

4 1

Przecież apelowano aby nie ujawniać gdzie pojawiają się wojska lub którędy jest transportowany sprzęt.... co za brak profesjonalismu i odrobiny roztropności 22:03, 19.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Poziom dnoPoziom dno

2 0

...Jak cała ta gazeta

16:06, 20.05.2022


J.C MARYJANJ.C MARYJAN

1 0

Marian pisze o kierunku na Kobylin, ja natomiast widziałem lot na kierunek - ulica Rolnicza.
Czyżby ich czujniki też z tamtego kierunku wyczuwały zło? 14:07, 20.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 3

Ale to kobylin atakuje ul. Rolnicza w Krotoszynie a powody to jakieś kobylińskie zatwardziałości z lat przeszłych. Wynika, że przyjrzyjcie się sobie bo tego świrowania jest już pod same uszy. 14:59, 20.05.2022


Marian J.CMarian J.C

0 3

Nierozumny komentarz i nierozumne oceny.
Że będą manewry na terenie całej Polski to był taki ostrzegający komunikat o przemieszczaniu się wojsk układu natowskiego.
Nie było żadną tajemnicą, że Krotoszyn a szczególnie Kobylin znalazły się w tego rodzaju działań.
Natomiast same manewry to roznoszenie z przeszłości zła z przed roku 1989.
Jaki byłeś za komuny to obecnie taki zostałeś ( tak wynika z tych manewrów ) a gdzie obecny ustrój demokratyczny i wynika, że powstała ustrojowa mieszanina. Ciekawa zagrywka ale ze względu na zagrożenie za wschodniej granicy tak mieszanina może być pomocna.
Ale bardziej szanujmy obecny ustrój czyli demokratyczny a tę mieszaninę ustrojową ( przeszłości i teraźniejszości ) lepiej odstawić na dalszy plan.
Polskie władze też zaczynają chwytać się brzytwy ale same do takich okoliczności doprowadziły.
Obecnie jest zależne jak zachowa się Rosja ale wynika, że nic dobrego się nie zanosi - raczej może być gorzej i ale jest to wynikłe z natowskiego zaplecza.
Rosja i Ukraina to jedność, która była jest i będzie a natowskie oręże to tylko podważa statut rosyjsko - ukraiński - postarajcie się natowscy uszanować wzajemne stosunki, które od lat były więzią Ukrainy i Rosji a obecnie powstała śmierć i nienawiść. Będzie trudno zagoić te rany, które powstały z wyniku inwazji Rosji na Ukrainę i winę za to ponosi cały natowski obóz bo gdyby nie nadmierne zbrojenie Ukrainy mogłoby nie dojść do takiej tragedii.
14:11, 20.05.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Marian J.CMarian J.C

0 0

A dziś podają a żeby Polskę Węgry i Turcję wykluczyć z NATO lub zawiesić a żeby Rosja się uspokoila. 09:01, 21.05.2022


Marian J.CMarian J.C

0 0

Z tego może wynikać że to Polska i inne kraje NATO są takimi zawziętym krajami wobec Rosji a ostatnio i Białorusi.
Wynika dalej że te kraje trzymają palec w d... Ukrainy a żeby zniszczyć Rosję. 09:43, 21.05.2022


Marian J.CMarian J.C

0 0

Wynika dalej, że polskie nadrzędne władze szukają niepoważnych na deser a dlaczego bo Polak mądry po szkodzie. Myśl Polaku przed szkodą bo po szkodzie wynika, że jest niepoważnie a frajerów na deser będzie trudno znaleźć. 16:32, 21.05.2022


Marian J.CMarian J.C

0 1

A tak przy tej Niedzieli a co jest warte życie wynikające z wojny ukraińsko - rosyjskiej. Ta wojna mocno uszczupla i poniża nasze polskie życie i jakby też stawali się ofiarami.
Wynika że to wojna polsko - ukraińsko - rosyjska która po polskiej stronie nie czyni ofiar i zniszczeń ale stajemy się współodpowiedzialni i przez to nasze polskie życie staje się być nie na miejscu i ofiarne na rzecz tego zbrojnego konfliktu.
Szanuj sąsiada a w tym Rosję i Białoruś to i nas uszanują - tak z tego wynika. 11:41, 22.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%